Ocak 3, 2024

Matrixport Açıkladı: Bitcoin ETF Onayı Ertelenelerek Fiyatı Bu Seviyeye Düşürebilir!

Matrixport analistleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ocak ayında tüm Bitcoin spot ETF’lerini reddetmesi olasılığını tartışıyor.

Şirketin “SEC Bitcoin Spot ETF’lerini Neden Tekrar Reddedecek” başlıklı son raporunda analistler, spot BTC ETF’leri için yapılan tüm başvuruların 2024’ün ikinci çeyreğinde onay almasını bekliyor. Sonuç olarak, analistler BTC fiyatının Ocak ayında 36.000-38.000 dolara düşebileceğini öngörüyorlar.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, uzmanlar ayrıca ETF onayı için kritik öneme sahip olan mevcut beş üyeli komisyon liderliğinin Demokratların hakimiyetinde olduğunu hatırlattı. Dahası, düzenleyici kurumun başkanı Gary Gensler, ABD’de kripto para birimini desteklemiyor ve spot Bitcoin ETF‘lerini onaylamak için oy kullanmasını beklemek bile kolay olmayabilir.

Siyasi açıdan bakıldığında, Bitcoin’i alternatif bir değer deposu olarak meşrulaştıracak bir Bitcoin Spot ETF’sini onaylamak için hiçbir neden yok. Yatırımcılar Eylül 2023’te bir ETF onayı üzerine bahis oynamaya başladığından beri, en az 14 milyar dolarlık ekstra fiat ve kaldıraç kriptoya aktarıldı.

Ancak, bu tür beklentilere rağmen, analistler BTC fiyatında daha fazla büyüme bekliyor. Yıl sonuna kadar Bitcoin’in maliyetini belirleyecek iki ana katalizör ABD başkanlık seçimleri ve BTC yarılanması olarak görülüyor.

Kripto para topluluğundaki pek çok kişi 10 Ocak’a kadar spot Bitcoin ETF’leri için onay beklentisini korumaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir spot Bitcoin ETF’sinin olası onayı ile ilişkili tüccarların olumlu duyguları, ilk kripto para biriminin oranının büyümesine katkıda bulundu. Ocak ayı başlarında BTC’nin fiyatı Nisan 2022’den bu yana ilk kez 45.000 doları aştı ancak sonrasında sert bir düzeltme kaydetti.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?