MATIC, Mark Cuban’ın Polygon’a Yatırım Yapmasıyla Yükselişe Geçti

Kripto para sektörüyle yakından ilgilenen milyarder yatırımcı Mark Cuban, Polygon’un (eski adıyla Matic), şirket portföyünün bir parçası haline geldiği açıklandı.

Cuban, platformu kendisinin kullandığını itiraf etti ve “Ben bir Polygon kullanıcısıydım ve kendimi giderek daha fazla kullanırken buldum.” ifadelerini kullandı.

Ethereum tabanlı ikinci katman ölçeklendirme çözümü Polygon, Ethereum’daki ağ ücretleri sürdürülemez seviyelere yükselirken, son aylarda artan sayıda merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünü cezbetti. Curve Finance, Aave ve mStable gibi birçok yüksek profilli DeFi platformu, daha hızlı ve daha ucuz hizmet sunmak için ağa entegre oldu.

Cuban’ın yatırımından bahseden Polygon COO’su Sandeep Nailwal bunu “akıllara durgunluk veren” bir gelişme olarak nitelendirdi ve ekledi:

“Pek çok yatırımcı ile görüştük, ancak Mark Cuban ile yapılan görüşme gerçekten akıllara durgunluk vericiydi. Aylarca süren eziyetten sonra anladığımız sektörün, teknolojinin ve benimsemenin nüanslarını bilmek o kadar harikaydı ki zaten bunları düşünüyordu ve aklında bu sorular vardı.”

Dallas Mavericks’in sahibi, Polygon’u, Lazy.com’a entegre edeceğini belirtti.

Bu gelişmeler protokolün yerel token’ı MATIC’ın fiyatını hızla yükseltti. Token 1.52 dolar’lık gün içi en düşük seviyesinden 2.33 dolar’a kadar çıktı. Büyük bir piyasa çöküşünün ardından MATIC tüm kayıplarını sildi ve 18 Mayıs’ın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.68 dolar’a doğru hareket ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : beincrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.