Eylül 26, 2023

MATIC Fiyat Analizi: 0,50 Dolardaki Alıcılar Yükselmek için Alan Arıyor!


2023’ün büyük bir bölümünde düşüş gösteren MATIC fiyatı, yeni yılda elde ettiği kazançlarını da silerek son 8 ayda %67’lik bir düşüşe yaşadı. Düşüşe ek olarak, Polygon fiyat hareketi günlük grafikte bir ayı kanalı oluşturmaya başladı.

Birden fazla destek seviyesini kıran düşüş trendi rallisi, 0,50 dolarlık psikolojik işarette sağlam bir temel buluyor.

MATIC yorum

Günlük grafikte daha düşük yüksek oluşumlar yapma eğilimini sürdüren MATIC fiyatı aşırı düşüş baskısı altında kalıyor. Dahası, hareket halinde güçlü bir direnç trend çizgisine yol açıyor.

Şu anda, 0,50 dolarlık güçlü talebin yardımıyla, gelen arzı emen Polygon fiyatı trend çizgisine meydan okumaya devam ediyor. Trend çizgisi ile 0,50 dolar seviyesi arasında dar bir aralıkta işlem gören grafik, kısa süre içinde keskin bir kırılma hareketini bertaraf ediyor.

Şu an itibariyle MATIC fiyatı, son 24 saatte %1,15’lik bir büyüme ile 0,5203 dolardan işlem görüyor ve yükseliş mumu oluşturuyor.

MATIC Teknik Göstergeleri

MACD ve sinyal hatları, MATIC fiyatındaki son artışla birlikte negatif bir geçişten kaçınıyor. Dahası, yeniden ortaya çıkan yükseliş histogramları, yükselişin kırılma olasılığına ekstra puanlar ekliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere günlük RSI çizgisi 14 günlük SMA’nın üzerinde kalmaya devam ediyor, ancak yarı yolun üzerinde yüzeye çıkmakta zorlanıyor. Dahası, günlük RSI’da yükseliş sapması ortaya çıkıyor.

Devam eden trend göz önüne alındığında, MATIC fiyatında düşüş trendinin devam etme şansı önemli. Ancak, 0,50 dolarlık seviyede bulunan sağlam desteği elinde tutuyor. Şu anda, altcoin trend çizgisini veya ticaret yapılmayan bir bölgede 0,50 dolar seviyesini kırması bir giriş noktasına işaret edecektir.

Yükseliş, Polygon fiyatını 200 günlük EMA’ya yakın 0,74 seviyesine yükseltebilir. Diğer taraftan, altcoin 0,50 doların altına düşerse, 0,40 dolarlara gerilemesi muhtemel görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?