Ağustos 18, 2019

Mastercard Kendi Kripto Para Ekibini Kuruyor

Mastercard Kendi Kripto Para Ekibini Kuruyor

Büyük ödeme şirketleri, dijital paranın gelişmesinden kaynaklanan devrimci baskılarla karşı karşıya.

Haziran ayında açıklanan Libra kripto parasında Facebook ile ortak olan Mastercard, şimdi kendi kripto para ekibini bir araya getiriyor.

Mastercard “Ödemelerin ve kripto para birimlerinin en üst düzeyde kesişme noktasında çalışma isteğiniz var mı?” sorusunu yönelterek bir iş ilanı açtı. İlana göre yeni ekip çalışanları “kripto para ekosistem trendlerini izleyecek” ve “yeni ürünler ve çözümler geliştirecekler”.

CreditCards.com analisti Ted Rossman konuyla ilgili “Mastercard bunu yapıyor çünkü; bir kart şirketinden daha fazla olarak tanınmak istiyor, bir teknoloji şirketi olmak istiyor. ” dedi.

LowCards.com’un CEO’su Bill Hardekopf, Mastercard’ın bu alanda çok fazla aktivite gördüğünü söyledi. “Kendi kripto para birimini sunmayacak olsa bile, konuyu anlayan kişilerin olmasının önemli olduğunu biliyorlar. ” diye ekledi.

Diğer birçok büyük şirket de Facebook’un Libra’sı ile ortak. Bunlar arasında PayPal, Uber, Coinbase, Lyft, Vodafone, eBay ve Spotify var. Mastercard rakibi Visa da bu gruba dahil. Facebook Libra ile, “blockchain teknolojisinin temelini baz alan küresel, dijital olarak doğal, yedek destekli bir kripto para birimi” yaratmayı hedefliyor.

Bir Mastercard yetkilisi, şirketin değer katmada yeni yollar aradığını söyledi. Kıdemli Başkan Yardımcısı Seth Eisen “Blockchain ve kripto para birimlerine bakmak bu faaliyetlerin bir parçası” dedi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?