Mark Zuckerberg İle Trump’ın, Gizli Libra Toplantısının Detayları Ortaya Çıktı

New York Times tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg 22 Ekim’de ABD Başkanı Donald Trump ile gizli bir akşam yemeği yedi. Özellikle, Trump’ın damadı Jared Kushner tarafından düzenlenen buluşma, Zuckerberg’in 23 Ekim’de gerçekleşen Libra kripto para birimi hakkındaki ABD senatosuna ifade vermesinden bir gece önce gerçekleşti. Bilmeyenler için Mark Zuckerberg 23 Ekim tarihinde, sosyal medya devinin kripto parası Libra ile ilgili ABD Senatosu Finansal Hizmetler Komitesi’ne ifade vermişti.

Akşam yemeği ile ilgili haberler başlangıçta NBC News tarafından Kasım ayında bildirilmiş olsa da, kimin katıldığı, nerede ve ne zaman gerçekleştiği tamamen açık değildi.

NYT makalesinde, hem First Lady Melania Trump hem de Trump’ın kızı Ivanka Trump’ın Beyaz Saray’ın birinci katındaki üç salondan biri olan Mavi Oda’da Zuckerberg ile bir araya geldiği belirtiliyor. Bitcoin madencilik şirketi Layer1’e yatırım yapan milyarder girişim kapitalisti Peter Thiel de eşi Matt Danzeisen ile toplantıya katıldı.

‘Keyifli’ akşam yemeğinin amacı Trump ile Zuckerberg arasında daha güçlü bağlar kurmaktı, ancak Facebook yetkilileri gizli bir anlaşma olduğunu inkar ediyor.

İlk etapta Trump, Amazon ve Google gibi diğer teknoloji devlerine kıyasla Facebook’a çok daha az sertti. Bunun yanında Trump, geçtiğimiz Temmuz ayında Facebook’un Libra’sına saldırdı ve ABD Doları’nın tek baskın para birimi olacağını iddia etmişti.

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere, Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton tarafından yazılan çok konuşulan kitabın sızdırılmış bir kopyası, Hazine Sekreteri Steven Mnuchin’den 2018’de Bitcoin’i ‘takip etmesi’ isteğini ortaya koymuştu. Bunun üzerinden çok zaman geçmeden ortaya çıkan bu gizli akşam yemeği detayları dikkat çekti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.