Şubat 10, 2023

Mark Yusko Meme Coin’leri Topa Tuttu: “Değersizler!”

Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko, köpek temalı meme coin’ler Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu‘nun (SHIB) hiçbir değerleri olmadığını iddia ediyor.

Blockworks ile yaptığı yeni bir röportajda önde gelen meme coin’lerin sıfırlanması gerektiği düşüncesinde.

Her gün bununla yaşamak zorundayım. DOGE ve SHIB sıfıra indiğinde kriptodaki ayı piyasasının sona ereceğini söylüyorum. Hiçbir zaman sıfıra inmediler. Aslında, tekrar yükseliyorlar. Ve orada, orada diye bir şey yok. Ve tek var olan şey: Eğer gerçekten bir kullanım alanı bulurlarsa dikkat etseniz iyi olur.

Haber hazırlanırken Dogecoin, 12,4 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve 0,089 dolardan işlem görüyor. DOGE’un rakibi SHIB ise 8,2 milyar dolarlık piyasa değeriyle 14. sırada yer alıyor ve 0,0000137 dolar değerinde.

Yusko, projelerin “hiçbir şey için” büyük piyasa değerlerine ulaştığını söylüyor.

Altında yatan değer nedir? Bir şey almak için birine verebilir misiniz? Hayır. En azından Amazon… kâr ve nakit akışı yaratıyorlar. Getiri elde etmenin bir yolunu buldular. Tamam, eğer o şirkette bir hissem olsaydı, onu şirkete geri verebilirdim ve bunun için gerçekten bir şey alırdım. Ama bir meme hissesi ya da bir meme parası? Hiçbir değeri yok.

Yusko, meme coin’lere erken yatırım yapanların, fiyatın düşmesini engellemek ve diğerlerini satın almaya ikna etmek için satmamayı kabul etmiş gibi olduğu düşüncesinde.

Ayrıca, Federal Rezerv’in enflasyonu düşürmek için bir dizi faiz artırımına gitmesinin meme token’ların çökmesine neden olacağına her zaman inandığını söylüyor.

Şahin politika, piyasa yavaşlamaları sırasında yatırımcılar spekülatif yatırımlardan kaçtığı için sistemden “serbest parayı” boşaltma eğilimindedir.

Tüm bunlar bir yanılsama. Eğer sen satmazsan ve ben de satmazsam fiyat düşmez. O yüzden herkes satmasın. Aslında başka insanların da satın almasını sağlayabilirsek, o zaman fiyat yükselecektir. İnsanları ikna etmeye devam ettiğimiz ve onlar da bunu satın aldıkları sürece, erken davranan bizler de onlara satış yapabiliriz.

Tamam, ama bu eninde sonunda sona ermeli ve bedava paranın ortadan kaldırılmasıyla sona ermeliydi. Ama bitmedi.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?