Mark Yusko: Küresel Faiz Oranları Sıfıra Yaklaştıkça Bitcoin Yükselişe Geçecek!

Morgan Creek Capital Management’ın Kurucusu ve CEO’su Mark Yusko’ya göre, dünya genelindeki faiz oranları sıfırlanacak ve Bitcoin yükselişe geçecek. Ayrıca, son fiyat düşüşünün yatırımcıları rahatsız etmemesi ve daha fazla satın almaya odaklanması gerektiğini belirtti.

Yusko CNBC’e verdiği röportajda, kripto para piyasası ve özellikle Bitcoin hakkında konuştu. Yusko, en büyük dijital varlığın zaman içindeki değerini artırmaya devam edeceğine inanıyor.

Yusko aynı zamanda faiz oranlarının küresel ölçekte sıfırlanacağını ve bunun dünyanın önde gelen kripto para birimi için oldukça iyi bir gelişme olacağını söyledi. Yusko “Ah, kitlesel bir yükseliş. […] Hilekar merkez bankacıları dünyasında, Bitcoin kraldır. Dünyadaki faiz oranları sıfırlanacak. Hepsi. Demografi, deflasyon ve çok fazla borç yüzünden.  Borcu geri ödeyemezsiniz. Borçta temerrüt edemezsiniz, bu yüzden para biriminizi değerlendirerek onu şişirmeniz gerekecek. Merkez bankaları baskı yapacak bu da Bitcoin için büyük bir yükseliş.” ifadelerini kullandı.

Gerçekten de, faiz oranları düşmeye devam ediyor ve bazı ülkelerde sıfırın bile altına iniyor. Bununla birlikte de giderek daha fazla banka negatif oranlar getiriyor.

Ek olarak Bitcoin’i dijital altın olarak değerlendiren Yusko, geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin fiyatının önümüzdeki yıllarda değer kazanarak, 100 bin dolara kadar çıkabileceğini dile getirmişti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.