Eylül 18, 2023

Mark Yusko Bitcoin İçin Müjdeyi Verdi: “Parabolik Patlama Zirvesi Geliyor”, İşte Kritik Tarihler!


Morgan Creek Capital’in kurucusu Mark Yusko, yüz milyarlarca dolar değerinde kurumsal sermayenin akmaya başlamasıyla Bitcoin (BTC) için ufukta parabolik bir yükselişin göründüğünü söylüyor.

Paul Barron Network’e verdiği yeni bir röportajda Yusko, kral kriptonun yarılanma sürecinden sonra fiyatına bir sıfır ekleme eğiliminde olduğunu söylüyor.

BTC’nin yarılanma döngüsü her dört yılda bir Bitcoin madencilerinin ödülleri yarıya indirildiğinde gerçekleşiyor. Bir sonraki yarılanma Nisan 2024’te gerçekleşecek.

Hedge fon yöneticisine göre, piyasa değerine göre en yüksek kripto varlığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden 1,5 kat artış görebilir.

 Yani uzun lafın kısası, her yarılanma (gerçeğe uygun değere) bir sıfır ekledi, yani 100 dolardan 1.000 dolara çıktık, sonra 1.000 dolardan 10.000 dolara çıktık, şimdi de 10.000 dolardan 100.000 dolara çıkıyoruz.

Yani gerçeğe uygun değer 100.000 dolar ve biz 26.000 dolardan işlem görüyoruz. Rayiç değere göre oldukça hızlı bir artış. Yatırımcılar gerçeğe uygun değerin altında olan şeyleri satın alırlar ama sonra ne olur, yarılanma sonrası sonbaharda, bu parabolik patlama zirvesini elde edersiniz. Bir önceki döngüde adil değer 30.000 dolar civarındaydı.

Biz 69.000 dolara kadar çıktık. Bunun nedeni çok fazla kaldıraç, çok fazla kumar ve (spekülasyon) olmasıydı. Bu sefer 2 katına ya da 2,5 katına çıkacağımızı sanmıyorum. Bu kez 1,5 katına çıkabiliriz.

Yusko’ya göre, Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) 2023’ün sonuna ya da 2024’ün başına kadar onaylanması gerekiyor ki bu da “büyük bir sermaye akışının” önünü açacak.

Yusko, spot bazlı bir ETF onaylandığında 300 milyar dolar değerinde sermayenin BTC’ye akabileceğine inandığını söylüyor. Morgan Creek Capital yöneticisi, Bitcoin arzının çoğunun ya hareketsiz ya da uzun vadeli sahiplerinin elinde olduğu düşünüldüğünde, beklenen sermaye girişinin BTC’nin fiyatını fırlatabileceğini belirtiyor.

 100 milyon dolarlık serbest dolaşımda 300 milyon dolar, fiyat çok yükselir.

BTC bu haber yazıldığı sırada 26,567 dolardan işlem görüyor. Bu da gün içinde küsuratlı bir artış anlamına geliyor.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?