Mark Cuban’dan Dogecoin Değerlendirmesi! Ünlü Milyarderin DOGE Desteği Devam Ediyor Mu?

Mark Cuban, Dogecoin’in artan faydası sayesinde bir miktar değer kazanabileceğini iddia ediyor.

Milyarder Mark Cuban, son birkaç tweet’inden de anlaşıldığı üzere, şaka coin Dogecoin’in yeterli fayda sağlaması durumunda potansiyel olarak uygulanabilir bir para birimine dönüşebileceğine ikna olmuş gözüküyor:

“DOGE gibi şaka coin’ler yalnızca fayda sağlarlarsa ve kullanıcılar bu coin’leri fayda sağlamak için kullanırlarsa işe yarar.”

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Dogecoin’in (DOGE) ürün ve hizmetleri için daha fazla şirketin şaka kripto para birimini benimsemesi durumunda, kullanılabilir bir para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Dogecoin ve diğer kripto para birimlerinin büyük bir savunucusu olan Cuban, Dogecoin’in satın alma değerini; şirketler tarafından artan şekilde benimsenirse, bankadaki bir dolardan daha iyi tutabileceğini söyledi ve “Faiz oranları fırlarsa veya harcanan miktar düşerse veya durursa, DOGE da aynısını yaşayacak. Evet, bu şaka artık yasal” şeklinde tweet attı.

Cuban’ın NBA takımı Dallas Mavericks Mart ayı başlarında Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı ve daha geniş çaplı satıcı benimsemesinin önünü açtı.

O zamandan beri, çevrim içi elektronik mağazası Newegg de dahil olmak üzere birçok büyük şirket şaka kripto para birimini kabul etmeye başladı.

Dogecoin artık tüm BitPay işlemlerinin yüzde 10’unu oluşturuyor.

Dogecoin’in Sonsuz Arzı

Dogecoin, her yıl dolaşıma giren yaklaşık 5.2 milyon yeni coin ile enflasyonist bir arza sahip.

Bunun, kripto para biriminin temel risklerinden biri olduğuna inanılıyor. Piyasaya ne kadar çok para girerse, mevcut fiyat seviyelerini korumak o kadar zor olacaktır.

Bununla birlikte Cuban, Dogecoin’in sonsuz arzını gücü olarak görüyor çünkü bu şekilde bir değer deposu yerine dijital para birimi olarak ilgi kazanabiliyor:

“Tanımı gereği, enflasyonu olan herhangi bir varlık “sonsuz” dur, ancak bu onu azaltmaz. Onu faydalı bir değer deposundan potansiyel olarak dijital bir para birimine dönüştürür.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.