Mark Cuban’dan Dogecoin Değerlendirmesi! Ünlü Milyarderin DOGE Desteği Devam Ediyor Mu?

0

Mark Cuban, Dogecoin’in artan faydası sayesinde bir miktar değer kazanabileceğini iddia ediyor.

Milyarder Mark Cuban, son birkaç tweet’inden de anlaşıldığı üzere, şaka coin Dogecoin’in yeterli fayda sağlaması durumunda potansiyel olarak uygulanabilir bir para birimine dönüşebileceğine ikna olmuş gözüküyor:

“DOGE gibi şaka coin’ler yalnızca fayda sağlarlarsa ve kullanıcılar bu coin’leri fayda sağlamak için kullanırlarsa işe yarar.”

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Dogecoin’in (DOGE) ürün ve hizmetleri için daha fazla şirketin şaka kripto para birimini benimsemesi durumunda, kullanılabilir bir para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Dogecoin ve diğer kripto para birimlerinin büyük bir savunucusu olan Cuban, Dogecoin’in satın alma değerini; şirketler tarafından artan şekilde benimsenirse, bankadaki bir dolardan daha iyi tutabileceğini söyledi ve “Faiz oranları fırlarsa veya harcanan miktar düşerse veya durursa, DOGE da aynısını yaşayacak. Evet, bu şaka artık yasal” şeklinde tweet attı.

Cuban’ın NBA takımı Dallas Mavericks Mart ayı başlarında Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı ve daha geniş çaplı satıcı benimsemesinin önünü açtı.

O zamandan beri, çevrim içi elektronik mağazası Newegg de dahil olmak üzere birçok büyük şirket şaka kripto para birimini kabul etmeye başladı.

Dogecoin artık tüm BitPay işlemlerinin yüzde 10’unu oluşturuyor.

Dogecoin’in Sonsuz Arzı

Dogecoin, her yıl dolaşıma giren yaklaşık 5.2 milyon yeni coin ile enflasyonist bir arza sahip.

Bunun, kripto para biriminin temel risklerinden biri olduğuna inanılıyor. Piyasaya ne kadar çok para girerse, mevcut fiyat seviyelerini korumak o kadar zor olacaktır.

Bununla birlikte Cuban, Dogecoin’in sonsuz arzını gücü olarak görüyor çünkü bu şekilde bir değer deposu yerine dijital para birimi olarak ilgi kazanabiliyor:

“Tanımı gereği, enflasyonu olan herhangi bir varlık “sonsuz” dur, ancak bu onu azaltmaz. Onu faydalı bir değer deposundan potansiyel olarak dijital bir para birimine dönüştürür.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın