Mark Cuban, Bu Dönüm Noktasının Ethereum Fiyatının Patlamasına Neden Olabileceğini Söyledi

Milyarder yatırımcı ve iş adamı Mark Cuban, Ethereum’u daha da yükseklere çıkarabilecek ezber bozan bir katalizörü açıklıyor.

Dallas Mavericks’in sahibi yeni bir tweet’te 8.4 milyon takipçisine Ethereum’un (ETH) iş dünyasını ele geçirme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

“ETH’nin daha da büyük bir patlama şansı olmasının nedeni, henüz ETH akıllı sözleşmeler üzerine inşa edilen iş uygulamalarının gerçekleşmeye başladığını gerçekten görmemiş olmamızdır. Bunu yaptıklarında, her şirket ETH okuryazarı olacak ve bu da bir dönüm noktası olacak. Ancak Katman-2 de bu durumda önemli bir rol oynayacak.”

En iyi akıllı sözleşme protokolü olmak için rekabet eden diğer platformların eksiklikleri olmasa da Cuban, Ethereum’un Proof-of-stake modeline yönelik beklenen güncellemesinin, alandaki hakimiyetini sürdürmede kilit bir rol oynayacağını vurguluyor.

Tüm farklı seçeneklere ayak uydurmak zor ve diğerleri için pek çok hedging mekanizması yok. Elbette, ETH 2.0’in çizeceği yol önemli olacaktır.”

Büyük bir Ethereum savunucusu olduğu ortaya çıkan Cuban, geçen ay da kripto trader’larına neden Bitcoin yerine Ethereum almaları gerektiğini anlatmıştı.

Bitcoin ve Ethereum etkili bir şekilde birçok şeyin gerçekleşmesini sağlayan platformlardır. Ancak Bitcoin şu anda gerçekten bir değer deposu olacak şekilde gelişti ve onu başka herhangi bir şey için kullanmak çok zor.

Eğer isterseniz, dijital altına dönüşür. Başka şeylere de izin veren bir platform olarak kullanabilirsiniz, ancak bunu yapmak çok daha fazlasını gerektirir, değil mi? Diğer çeşitli şeyleri sarmayı(wrapping) veya yapmayı gerektirir ve ek fayda elde etmek için her şeyden daha fazla teminat görevi görür.

Ethereum’un ise, organik ve doğal formunda çok daha fazla yerleşik yardımcı program olduğunu biliyorsunuz. Sadece akıllı sözleşmeleri organik ve doğal olarak kullanma yeteneği bile şu anda önemli bir fark. Bu, Bitcoin’de yeni değerler ve yeni fırsatlar yaratan Katman 2’lerin bulunmadığı anlamına gelmez. Ama gerçekten Bitcoin üzerinde Ethereum’dan çok daha fazla çalışmanız gerekiyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.