Haziran 6, 2020

Mark Cuban Bitcoin’in Bir Değer Deposu Olabileceğine İnanıyor Ancak…


Son güncellenme : 06.06.2020 - 10:31

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, sosyal medyada, Bitcoin’in bir değer deposu olabileceğini söyledi. Ancak Cuban, bir BTC ekonomisinin nasıl çalışacağını ve kripto para birimlerinin mevcut sisteme nasıl uyum sağlayabileceğini sorguladı.

Birkaç kripto para birimi savunucusuyla yaptığı bir Twitter tartışmasında Cuban, Bitcoin’in “bir değer deposu” olabileceğini söyledi. Söz konusu tartışma Analist Preston Pysh’ın, 3 Haziran’daki Twitter açıklamasına dayanıyor. Pysh’ın merkez bankasının para basma çılgınlığı ve uzun vadeli ekonomi üzerindeki etkileri hakkında görüşlerini bildirmişti. Fed’in parasal gevşeme önlemleriyle, son 11 yıldır fiat’ın “agresif bir şekilde şişirildiğini” dile getirdi.

Mark Cuban ise, Pysh’in mevcut finansal iklimde tek çıkış yolunun Bitcoin olduğu görüşünü desteklemiyor. Bitcoin fiyatının da dahil olduğu bi tartışma sırasında Pysh şunları söyledi:

“Mark, yazıyı okumaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Bir piyasa hakkında en iyi şey, kimin doğru ve yanlış olduğuna karar verecek olanın fiyat olmasıdır. BTC fiyatı, Ocak 2021 (şu andan 241 gün) sonuna kadar tüm zamanların en yüksek 20.000 ABD Doları’nı geçtiğinde, çağrınıza cevap vereceğim.”

Cuban’a göre bir varlığın fiyatı, ekonomiyi rahatsız eden tüm sorunları çözmedeki başarısını yansıtmaz. Cuban daha sonra en iyi kripto para biriminin aslında bir değer deposu olarak hareket edebileceğini söyledi. Fakat BTC’nin uygulanabilirliği konusunda şüpheleri olduğunu da dile getirdi. Dijital varlığın mevcut finansal sistemin yerini almasının olası olmadığını düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?