Ocak 19, 2024

Manta Network için Kara Para Aklama İddiaları: 2 Milyonluk Transfer Korkuttu!


Sıfır bilgili (ZK) bir Katman-2 blok zinciri olan Manta Network; Binance, Bithumb ve KuCoin’de listelendiği gün Güney Kore’de kara para aklama iddiaları nedeniyle inceleme altına alındı.

Bu iddialar, kara para aklama faaliyetlerinin Bithumb borsası aracılığıyla yürütüldüğünü göstermektedir. Bu, Manta Network’ün aynı gün bir DDoS saldırısıyla karşılaşmasının ardından geldi.

Defianalist’e göre MANTA’nın Kore İş Geliştirme (BD) temsilcisinin kişisel cüzdanına yaklaşık 2 milyon MANTA tokenı aktarıldı. Bu işlemin Binance Launchpool’unun tamamlanmasının ardından gerçekleşmesi ise dikkat çekti.

Ancak bu hamlenin hemen ardından bir Bithumb kripto üczdanına 2 milyon token transfer edildi. Bu da borsanın o dönemki dolaşım hacminin %75’ini temsil eden oldukça yüklü bir tutar. İşleri daha da ilginçleştiren nokta MANTA fiyatı borsada 100 kattan fazla firlayarak 2,26 dolarlık açılış fiyatından 230 dolara fırlaması oldu. BD temsilcisi de bu yükseliş sırasında varlıklarının tamamını sattı. Bu varlıkları 2094 ETH’ye dönüştüren temsilci, tüm varlıkları kişisel cüzdanına çekti.

BD’nin eylemleri kripto topluluğu içinde ciddi endişelere yol açtı. Ancak, Manta Network’ün son açıklaması bu iddiaları yalanladı. Ancak Kore hükümetinin kara para aklamaya ilişkin katı kuralları bilinen bir gerçek, iddiaların doğrulanması durumunda ağır cezalar gelebilir.

Ancak yetkililere göre temsilcinin cüzdanına aktarılan varlıklar ekonomik modelin parçası olarak aktarıldı.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?