Malezya’daki Kripto Para Platformu Luno, XRP’yi Listesine Ekledi

Ülkedeki düzenlenmiş sadece üç kripto para birimi borsalarından biri olan Luno Malaysia, platformuna Ripple’yi (XRP) ekledi.

Luno’daki Güney Doğu Asya genel müdürü David Low, yerel haber kuruluşu Malezya’daki Reserve’e verdiği demeçte, borsanın XRP’yi bu ay sonunda veya gelecek yılın başlarında ekleyeceğini söyledi. Luno Malaysia şu anda bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ticareti sunmaktadır.

Borsa’nın, üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’yi ekleme planı, Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından onaylandı. “Ripple aynı zamanda heyecanlandığımız bir havale kullanımına da sahip. Bu nedenle, platformdaki insanların erişim ve bilgi edinmelerine ve bu teknolojiyi faydaları için kullanmanın yeni yollarını bulmalarına olanak sağladığı için, bunu Malezyalılara tanıtmak istiyoruz ”dedi.

Luno, menkul kıymetler düzenleyicisinden onay aldıktan sonra geçen ay Malezya’da yeniden faaliyete geçti. Raporda, “Müşterinin güvenliğini ve düzenlemelere uyumu en yüksek önceliğimiz olarak korurken, büyüdükçe kripto para birimlerine olan odağımızı artırmayı planlıyoruz” dedi.

Luno, Naspers Ventures dahil önemli yatırımcılar tarafından destekleniyor ve Crunchbase’e göre bugüne kadar toplam fon olarak 13.8 milyon dolar topladı. Aynı zamanda Afrika ve Avrupa’da da çalışma yürütüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.