Ocak 23, 2024

Makroekonomistten İlginç Yaklaşım: Bitcoin ETF’leri Beklenen Etkiyi Ancak O Zaman Verecek!

Makroekonomist kimliğiyle tanınan Lyn Alden, Bitcoin ETF’lerinin fiyata doğrudan etki edemeyeceğin konusunda görüşlerini açıkladı.

Blue Collar Bitcoin isimli YouTube kanalında görüşlerini açıklayan Alden, BTC ETF’lerinin muhtemelen boğa piyasası için önemli bir katalizör görevi görmeyeceğini, ancak fyatı daha yükseklere gönderebilecek önemli bir etmen olan daha fazla giriş çekebileceklerini düşünüyor.

Alden, ETF’leri önümüzdeki iki yıl boyunca çok ciddi etki yaratamayacağını belirtirken, gelecek yeni yatırımların varlığı güçlendireceğini düşünüyor:

Örneğin, ETF’lerin bir sonraki boğa piyasasını yönlendireceğinden şüpheliyim, ancak bu boğa piyasası gerçekleştiğinde, boğa piyasasının bu ETF’ler olmasaydı yapacağından daha iyi olmasını sağlayabilecek başka bir giriş kolaylığı olduğunu düşünüyorum.

Para ironik bir şekilde fiyatı kovalama eğilimindedir.

Alden ayrıca, bir sonraki Bitcoin fiyat artışının muhtemelen geçmiş boğa piyasalarını başlatan benzer katalizörler tarafından yönlendirileceğini belirtti. Makro guruya göre, BTC tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında ETF’ler de devreye girecek.

Likiditenin artması Bitcoin fiyatı için iyimser sonuç verme eğilimindedir, ancak bir süredir ayı piyasasında olduğunuzda ve gevşek bir şekilde tutulan bu varlıkların çoğu, yalnızca 5 kat artışla ortaya çıkacak olan daha güçlü ellere yöneldiğinde özellikle böyledir.

Tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördüğünüzde, insanlar ve onların RIA’ları (kayıtlı yatırım danışmanları) ‘Neden Bitcoin’de değiliz? ETF’ler aylar önce çıktı. Biz ne yapıyoruz?

O zaman girişlerin bir kısmını alabilirsiniz ve bence o zaman buna katkıda bulunabilir. Bu kesinlikle yapıcı ve olumlu bir değişken ama benim için temel katalizör değiller.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?