Makro Stratejist, 2022’de Bitcoin için Her Zamankinden Daha Önemli Olacak Şeyi Açıkladı

0
Makro Stratejist, 2022'de Bitcoin için Her Zamankinden Daha Önemli Olacak Şeyi Açıkladı

Finans devi Fidelity’de makro stratejist olarak görev alan Jurrien Timmer, öncü kripto varlığı önemli bir fiyat seviyesinin altına düşmesinin ardından Bitcoin (BTC) için görünümünü yeniledi.

Twitter’da açıklama yapan makro stratejist, Bitcoin’in Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan sabit bir şekilde 40.000 doların altına düşmesine şaşırdığını belirtti.

“Kripto dünyası için kötü bir yolculuk oldu. GS [Glassnode] Bitcoin’e duyarlı hisse senedi sepeti, 2021’deki dip seviyelerini çoktan çıkardı, bu harika bir işaret değil. Talep modelime ve on-chain dinamiklere (uyku akışı göstergesi aracılığıyla) dayanarak 40 bin doların dip olacağını düşünmüştüm, ancak burada 35 bin dolardayız.”

Daha sonra, zayıf ellerin güçlü ellere teslim olduğu geçmiş eğilimlere atıfta bulunan Timmer, Bitcoin‘in rotayı tersine çevirme ve bir kez daha yükselme potansiyelini görüyor.

“Bitcoin genellikle yukarı ve aşağı yönleri aşar, bu yüzden belki de burada olan tek şey budur. İşte zayıf ellerden güçlü ellere geçişi ölçen ‘varlığa göre ayarlanmış uyku hali akışı’. Daha önceki her düşüşü durduran aralıkta.”

Analist, Bitcoin arz ve talebiyle ilgili olarak şunları kaydetti: “Bitcoin ne kadar aşağı düşerse, temel olarak o kadar düşük değerlenecek.”

Timmer ayrıca Bitcoin-altın oranının “destek bölgesine geri döndüğünü ve trend çizgisinden 1,51 standart sapma olduğunu” vurguluyor.

Stratejist, son grafiğini “kısa vadeli momentumun artık bir yükseliş eğilimi gösterdiğinin” bir göstergesi olarak paylaştı.

Timmer, analizini, Bitcoin’in spekülatif hisse senetlerinin de parçalandığını gören zorlu bir yolculuk geçirmesine rağmen, BTC’nin güçlü temellerinin bozulmadan kaldığını söyleyerek sonlandırdı.

“Bitcoin, şu anda borsanın daha spekülatif tarafını süpüren likidite fırtınasına yakalanmış durumda. Ancak kar amacı gütmeyen (teknoloji) hisse senetlerinin aksine, Bitcoin muhtemelen zamanla daha çekici hale gelecek bir temele sahip.

Şu an bir likidite gelgiti geri dönüyor, temeller 2022’de her zamankinden daha önemli olacaktır.”

Yazma sırasında, Bitcoin 36.899 dolardan yatay işlem görüyor. Yıla 47.292 dolar ile başlayan Bitcoin fiyatı o zamandan beri yaklaşık %22 düşüş kaydetti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın