Nisan 17, 2023

Makro Gurusu Bu Projenin Gözden Kaçan Bir Fırsat Olduğunu Söyledi!


Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Ethereum (ETH) ekosisteminde gözden kaçan büyük bir fırsat olduğunu söylüyor. Makro gurusu, yaklaşık bir milyon Twitter takipçisine, var olan en büyük değiştirilemez token (NFT) projelerinden biri olan CryptoPunks ‘ın cazip görünmeye başladığını söylüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Real Vision kurucusu, CryptoPunks’ın düşen fiyatları gösteren taban fiyat grafiğini paylaşıyor. Bunun boğalar için bir fırsat olabileceğini söylüyor.

“Punks çok ilginç olmaya başlıyor… Dolar bazında 100.000 dolar civarında ancak ETH cinsinden tutundular. Vergi sezonu ve Blur çiftçiliği, fiyatların neredeyse baskı altında kalmasına neden oldu.

ETH zaman içinde yükseldikçe, fazla kazançlar gecikmeli olarak ödül varlıklarına geri dönüştürülür. Borsa güçlü olduğunda geleneksel sanatta olduğu gibi.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde kriptonun çok yükseleceğini düşünüyorsanız, ki ben buna inanıyorum, düşük fiyatlar bir fırsat gibi görünüyor.”

CryptoPunks

Bazıları aptalca görünen görüntülerin nasıl bu kadar değerli olabileceğini anlamakta güçlük çekse de Pal, ETH sahiplerinin genellikle kârlarını alıp NFT’lere yatırarak çeşitlendirmeyi ve alanın geri kalanına sosyal sinyaller göndermeyi sevdiklerini söylüyor.

NFT sanatçısı FVCKRENDER ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Pal, NFT‘lerin oyunu değiştirdiğini ve yaratıcıların ve sanatçıların kitlesel blok zincirinin benimsenmesi için yeni bir yol olarak hareket etmelerine izin verdiğini söylüyor.

“Sanatçılar ve yaratıcılar milyonlarca insanı blok zincirine dahil etti. Dürüst olmak gerekirse, ister müzik sanatçıları ister fiziksel sanatçılar olsun, hareketlere gerçekten öncülük eden insanlar sanatçılardır…

Fiziksel ve dijital arasındaki bu bağlantı, bu iki dünya birleşiyor. Öğrenilenlerden biri bu. Diğer öğrenme ise metaverse ve bunun nasıl her şeyin gelecekteki dijital temsili haline geldiği. Kültür temelinde markaları nasıl sıfırdan inşa edebileceğiniz… Sanatçılara kontrollerini geri vermek, bence bu muhtemelen gelecekte görebileceğimiz bir başka mega trend.”

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?