Ocak 3, 2024

Makro Guru Lyn Alden’den Bitcoin için 100.000 Dolar Vurgusu: İşte O Tarih!

Makro analizleriyle popülerleşen Lyn Alden, piyasadaki bir sonraki büyüme sırasında Bitcoin fiyatının 100.000 dolarlık bir zirve kaydedeceğine inanıyor.

What Bitcoin Did podcast’ine verdiği yeni bir röportajda görüşlerini aktaran Lyn Alden, küresel likiditenin yükselişinin ya da düşüşünün Bitcoin’in döngülerinin sağlam bir göstergesi olduğunu düşünüyor.

Alden likidite ve BTC arasındaki korelasyonu vurgularken, söz konusu metriğin BTC fiyatının ne kadar yüksek ya da düşük olabileceğine dair herhangi bir gösterge sunmadığının da altını çizdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Alden, 2024 ve 2025 yıllarını kapsayan görünümün genel olarak “likidite için olumlu” ve Bitcoin gibi riskli varlıklar için olumlu olacağını öngörüyor. Alden, BTC fiyatının 2025’in sonundan önce mevcut fiyatlardan yaklaşık %340 oranında yükseldiği bir senaryo tahmin ediyor.

Bence 100.000 dolar gibi bir rakam bir boğa piyasası döngüsü için biraz hayal kırıklığı yaratır, özellikle de önceki boğa piyasası döngüsü de hayal kırıklığı yarattıktan sonra.

Bu yüzden önümüzdeki iki yıldan fazla bir süre içinde 200.000 dolar ya da daha fazlasını umuyorum.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?