Aralık 13, 2022

MAGIC Coin Nedir? MAGIC Nasıl Satın Alınır?


Son güncellenme : 13.12.2022 - 23:23

Treasure tarafından DeFi projesi olarak başlatılan MAGIC, bir süredir gündeme yerini korumayı başardı.

Arbitrum üzerinde metaverse projeleri için oluşturulan Treasure, DeFi NFT ekosistemidir. Treasure tarafından listelenen her proje, kendi metaverse’lerinde MAGIC kullanmaktadır. Topluluklar ise bu token’ı ve ağı kullanarak farklı hikayeler oluşturabilmektedir. Ağdaki bu çeşitlilik ve tek token kullanımı, farklı metaverse’ler arasında ‘rezerv para birimi’ olarak MAGIC’in işlem görmesini sağlamakta.

Treasure projeleri MAGIC aracılığıyla anlatısal ve ekonomik olarak birbirine bağlanmış durumda. DAO, yeni projeleri büyütmek ve daha olgun olanları desteklemeye devam etmek için MAGIC emisyonlarını kullanır.

Treasure’a ait olan merkezi metaverse, MAGIC token’ın yayıldığı ve hasat edildiği Bridgeworld adlı bir yeri temsil ediyor. Bridgeworld ise üç parçalı bir kaynak ekonomisi kullanıyor.

  • $MAGIC, gücü sağlayan temel token.
  • Treasures (hazineler), kaynakları sağlayan temel.
  • Legions, NFT ve oyuncular temelini temsil ediyor.

Legions’lar hazineleri MAGIC madenciliği yapmak ve daha büyük altyapı ve ekipmanlar inşa etmek için kullanır. MAGIC, Legions’ların hazineleri kullanarak yeni eşyalar aramasını ve üretmesini sağlayan kaynaktır. Treasures ve MAGIC arasındaki ilişki Bridgeworld’ün temelini oluşturan dengedir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere MAGIC, hazineleri “çalıştırmak” ve üretken varlıklar olarak işlev görmelerini sağlamak için gereken ve giderek azalan bir kaynaktır. Hazineler, MAGIC madenciliğine devam etmek için gereken araçları ve malzemeleri üretir. Treasures ve MAGIC arasındaki bu uyum, diğer metaverse ekonomilerin üzerine inşa edilebileceği ve bağlanabileceği bir temel katman metaverse oluşturur.

Projenin temelinde yer alan bu yapı ise MAGIC token etrafında birleştirilen NFT ve oyun ekosistemiyle sürdürülebilir bir ortam oluşturmak. Treasure üzerine inşa edilen bu metaverse’ler, topluluklar ve merkezi olmayan ağ, sonuç olarak MAGIC token’ı destekliyor.

MAGIC Coin Neden Popüler Oldu?

MAGIC coin veya MAGIC token yakın zamanda Binance tarafından listelendi. Listeleme haberine ek olarak ekosistemin sürdürülebilir yapısı ve temel argümanları blockchain dünyasında dikkat çekti.

MAGIC coin satın almak isteyen yatırımcılar ise Türkiye’den en kolay Binance borsasını kullanarak satın alabilir. Binance şu an MAGIC/BUSD ve MAGIC/USDT pariteleriyle işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?