Ocak 16, 2023

%637 Fırladı: LUNC Yakımları Aniden Yükseldi


Terra Classic (LUNC) yakım etkinliği, sessiz geçen bir Cumartesi gününü ardından kayda değer bir yükseliş yaşadı. Pazar günü 5.018.015 (5 milyon) token yakımı gerçekleşti ve bu, bir önceki güne göre yakılan token miktarında %637’lik artış yaşandığını gösteriyor.

Bağımsız Terra doğrulayıcı Luna Station 88, yakılan token’ların %95’ini oluşturuyordu. İşte detaylar.

Luna Station 88, 4.7 Milyon Token Yaktı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yakım etkinliğine katkıda bulunun birden fazla işlem gerçekleşti. Öte yandan, Luna Station 88 yakım işlemi hafta sonu boyunca tek önemli işlem olarak gündeme geldi. 4.708.208 LUNC’ın yakıldığını işlem 15 Ocak 15:09 (UTC) tarihinde gerçekleşti. LUNC Penguins’ten gelen veriler, bunun Luna Station 88’den geldiğini gösteriyor.

Ayrıca doğrulayıcı, yakım işleminden kısa bir süre sonra resmi Twitter hesabı aracılığıyla gelişmeyi doğruladı. Luna Station, son iki haftada toplanan komisyonların üçte birini yaktığını açıkladı. Söz konusu komisyonların üçte biri topluluk havuzuna gitti ve diğer kısım doğrulayıcıyı desteklemek için ayrıldı.

Bu son gelişme, Luna Station 88’in geçen Ekim ayında Terra Classic topluluğuna verdiği söze bağlı kaldığını gösteriyor. Luna Station 88, yakım etkinliğine katkısı konusunda ısrarla sözünü tuttu. Luna Station 88’in şimdiye kadarki toplam yaktığı token miktarı 30.2 milyon bu da onu 17. en büyük yakım destekçisi yapıyor. Bununla birlikte, daha geniş bir perspektiften bakarsak şu ana kadar toplam 37.5 milyar token dolaşımdan kaldırıldı ve Binance 20.1 milyar token ile en büyük yakım destekçisi oldu. Topluluk büyük bir merakla Binance’in bir sonraki yakım etkinliğini bekliyor ve borsa bunu 1 Mart’a ertelediğini duyurdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?