Mart 23, 2023

LUNC için Çılgın Yakım Teklifi: Yüz Milyarlarca Yakım Mümkün mü?

Terra Classic (LUNC) topluluğunun bir üyesi Oracle Havuzundaki yüz milyarlarca token’ı yakmak için bir teklif yaptı. Teklif pek beklenmedik türde olmasına karşın belirli oranda destek de buldu. Nitekim söz konusu teklif bir haftadır oylama için minimum depozitoyu alamadı.

11398 numaralı teklif, “topluluk havuzunu yakın, stresten başka bi̇r şeye neden olmadı” mesajıyla yayınlandı. Teklif yedi gün önce 255,415 LUNC ilk depozito ile sunuldu. Şu ana kadar depozitolar 299.500 token’a yükseldi, ancak yine de gerekli minimum depozito olan 1 milyon token için uzun bir yol var.

Topluluk havuzu, Terra Classic topluluğunun ağı ilerletmek için projeleri ve geliştirme çabalarını finanse etmek için fon aldığı yerdir. Fonların serbest bırakılması yönetişim oylarına bağlıdır. Havuz, yakma vergisinin bir kısmından, özellikle de %0,2 yakma vergisinin %10’undan periyodik fonlar almaktadır.

Terra Classic topluluk havuzunda şu anda varlığın toplam arzının %3,4’ünü temsil eden 235 milyar LUNC bulunmakta. Topluluğun çabalarına rağmen, yakım işlemi kısa süre önce 50 milyar token’a ulaştı. Bu da toplam arzın yalnızca %0,7’sini temsil ediyor. 235 milyar token’ın yakılması, yakma girişimi üzerinde büyük bir etki yaratacaktır.

Önde gelen doğrulayıcı LUNC DAO, teklifi destekleyecek nitelikte bir yorum yaptı. Bununla birlikte, önerinin radikalliği göz önüne alındığında, açıklamalar yalnızca alay amaçlı olma ihtimali de bir hayli yüksek.

https://twitter.com/LUNCDAO/status/1638708955210809346

Geçmişte yaşanan gelişmeler, havuzun ortadan kaldırılmasının her zaman çeşitli nedenlerle özet olarak reddedileceğinden, önerinin yönetim oylamalarına bile girmeyeceğini göstermektedir. Bu nedenlerden biri, kalkınma çabalarını finanse etmenin büyük zorluklar getirecek olmasıdır.

Ancak bu radikal teklifin gerçekleşmesi 1 dolarlık fiyat etiketine ulaşmayı destekler miydi sorusu toplulukta en çok sorulan sorulardan birisi olsa da net bir cevap vermem mümkün değil.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?