Litentry (LIT) Nedir? Ne İşe Yarar?

0
246

Litentry (LIT), kullanıcısının diğer zincirlerden kimlikleri toplamasına olanak sağlar, Litentry bir kimlik eşleştirme ve kimlik belirleme mekanizmasına sahiptir, bir bütün halinde merkezi olmayan kimlik ve kullanıcı etkinliği veri toplama altyapısından oluşmaktadır. Litentry, gizlilik esaslıdır.

Kimlik Eşleştirme

Zincir üzerindeki kimlik havuzu içerisinden rastgele anonim kimliklerle rastgele bir eşleştirme işlemidir ve aday kimlik verileri, zincir dışı alt tabaka işçisi tarafından işlenir. Ağ, eşleştiricinin DID’sini eşleştirme sonucu olarak eşleşen alıcıya geri gönderir. Alıcının kimlik havuzundaki diğer kimliklere erişme yetkisi yoktur sadece DID’sine erişimi bulunmaktadır, bu sebepten dolayı eşleşme alıcısı, bir eşleştirme fırsatı karşılığında LIT Jetonu (Litentry Token) öder.

Kimlik Staking

Bir kimlik sahibinin kimlik belgesinin ve DID’nin anlık görüntüsünü blok zincirinin kimlik havuzuna göndermesi ve doğrulama düğümüne okuma izinlerini yetkilendirmesi, böylece alt bloklarda stake etme eşleştirme ödülleri alabilme işlemidir. Kimlik belgesi şifrelenir ve IPFS veya zincir üzerinde anahtar-değer deposu gibi merkezi olmayan bir veritabanına kaydedilir ve DID zincirinde veriler depolanır.

Blockchain Destekli

Litentry Blockchain ağında en iyi özellikler ve teknolojilere sahip olan Substrate üzerinde işlem görmektedir. Litentry, Polkadot Network’ün Parachian’i olmayı ve gelişen zincirler arası ekosistemden ve güvenlikten yararlanmayı amaçlar.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın