Litecoin’de Madencilik Ödül Yarılaması Kripto Paralarda Boğa Sezonunumu Başlatacak


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:56

Bitcoin’in “gümüş” versiyonu olarak adlandırılan Litecoin’i madencilik ödül yarılaması bekliyor. Litecoin (LTC)‘de yaşanacak ödül yarılamasıyla birlikte kripto para piyasasında boğa sezonunu başlatabileceği tahmin ediliyor.

LTC’ nin ödül yarılaması Bitcoin gibi belirli aralıklarla yaşanıyor. Madencilik ağındaki işlemleri doğrulaması karşılığında madencilik yapan kişilere blok ödülü vermekte ve bu yarılamayla beraber ödül sayısı düşüyor. Bu durum ise Litecoin’in fiyatında büyük bir artışa sebep olabiliyor.

Litecoin’de ödül yarılamasına 68 gün gibi kısa süre kaldı. En büyük kripto para birimleri arasında 5. sırada ve ödül yarılamasıyla birlikte kripto piyasasına bahar havası yaşatması bekleniyor. Litecoin’de haftalar önce yaşanan bir rallide kripto para birimleri haraketlenmiş, Bitcoin’de ayılar bir anda kaybolmuş ve alt koin sezonunu başlatmıştı. LTC’nin yarılanmayla birlikte tekrardan alt koin boğa sezonunu başlatması beklenmekte ve Bitcoin’in haraket trendini daha da yukarı taşıması tüm yatırımcıların ve analistlerin öngörüsü.

Litecoin Fiyat

Litecoin dün 100 dolar bandını geçti. Yayın saatimizde ise %6 oranın artışla 103 dolar bandından kendisine alıcılar bulmakta.

Dün 100 dolar bandını geçmesiyle birlikte bazı analistler Litecoin’de artık 100 doların altını görmenin imkansız olduğu hakkında açıklamalar da bulundu. Tabi bu açıklama ne kadar da olsa Bitcoin’in haraketlerine bağlı değişmekte eğer BTC ani düşüş sergilerse 100 dolar bandının altına inmemesi imkansız sayılmaz.

6 Ağustos tarihinde gerçekleşmesi beklenen Litecoin madencilik ödülü yarılamasının madencilerin aldığı 25 LTC’lik ödülü 12,5 LTC’ye düşürecek. Bu tarihe kadar ise yatırımcıların yüklü miktarlarda LTC alıp fiyatı yükselteceği düşünülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?