Litecoin Yatırımcıları’nı Canlı Yayında Dolandırdılar

Kripto para piyasasında eksilmeyen dolandırıcılar bu sefer farklı yönteme yolu ile Litecoin yatırımcılarını dolandırdı. Son yaşanan olayda ise Litecoin yatırımcıları 120,000 dolar değerinde 2000 LTC’yi dolandırıcılara kaptırdı.

Bu söz konusu dolandırıcılık, iki gün önce YouTube üzerinde gerçekleşti.

Video paylaşım platformun da Litecoin Vakfı’nı taklit eden bir kanal oluşturdular, Litecoin kurucusu Charlie Lee’nin videosuyla yaptıkları canlı yayında yatırımcıları çekmek için sahte hediye kampanyası oluşturdular.

Aşşağıdaki görselde görüldüğü gibi binlerce kişinin izlediği canlı yayında 5 LTC karşılığında 50, 20 LTC karşılığında ve 500 LTC karşılığında 5000 LTC gönderme gibi vaatlerde bulundular. Yayını izleyen bazı yatırımcılar, canlı yayında belirtilen Litecoin adresine LTC göndermeye başladı ve adreste kısa bir sürede 2000 LTC birikti.

Litecoin blok gezginine göre dolandırıların paylaştığı adres, şu ana kadar net olarak 1918 LTC aldı. Bu LTC’lerin değeri, bugünkü kurla hesaplamış olursak 112,000 dolar etmekte.

Ayrıca “life foundaiton” şeklinde sahte bir sitede yürütülen benzer bir kampanyada ise belirtilen adresi 17,500 dolarlık yaklaşık olarak 310 LTC gönderimi gerçekleşti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.