Litecoin Vakfı Fonlarını Faize Verdi

0
416

Litecoin Vakfı, fonlarının önemli bir kısmını faiz getirisi veren bir kripto para şirketine devretti.

Litecoin için uzun süredir çalışmalar yürüten ve asıl amacı Litecoin’in adaptasyonunu sağlamak olan Vakıf kasasının bir kısmını devretti. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Litecoin Vakfı fonlarının bir kısmını, faiz getirisi elde edeceği bir kripto para borç verme programına tahsis etti.

Haberin sahibi olan Coindesk, fonların blockchain tabanlı bir firma olan Celsius Network’e devredildiğini açıkladı. Haberde, Vakfın bu işten ne kadarlık bir getiri elde edeceği belirtilmezken standart bir kullanıcının Litecoin ile yıllık getirisi %10.53 civarında oluyor.

Blockchain tabanlı kripto para borç verme şirketi Celsius Network’ün CEO’su konuyla alakalı şöyle konuştu. ” Litecoin bizimle çalışan ve bize destek olan ilk vakıf olması sebebiyle bizim için bir dönüm noktası. Bu gerçekten harika bir olay. ”

Netleşen konulardan biri ise, anlaşmaya göre Celsius Network’ün kripto para cüzdanı, vakfın kullanacağı öncelikli kripto para cüzdanı olması.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın