Litecoin (LTC) ve Hareketli Ortalama İncelemesi: 13 Ocak 2021


Bitcoin’deki günlük ralli kendisini toparlamaya başladı ancak tekrar düşüşe geçti. Tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra geri çekilme ve düzeltmelere kendini kaptırdı. Bu Bitcoin rallisinden iyi veya kötü diğer altkoinler de etkileniyor. Litecoin (LTC) de bunlardan birisi. Kasım ayında güçlü bir şekilde artış yakalayan LTC şimdiye kadar  gördüğü en yüksek seviye olan 420 dolar bandına yaklamamamış olsa da 180 dolar bandını geçti. Ancak zamanla bu varlık da düşüş yaşadı.

Litecoin için grafiklere bakıldığında, son bir aylık hareketli ortalama bazında bir geçiş görünüyor. Ortalamadaki bu geçiş gün içerisinde Litecoin için yükselişi getirdi fakat günlük dalgalanmalar da düşüşleri beraberinde getirdi. Kısmi düşüş bir süre geçerliliğini korusa da yükseliş gün içerisinde daha baskın sürdü.

Kaynak: Tradingview. LTC/ USD

Bu hareketli ortalama geçişi ve LTC için yükseliş trendini yakalama isteğinin devam ettiğini işaret ediyor. Bu geçiş sonrası daha büyük sıçramalar beklenebilir düzeyde. Şu an için kısa vadede ufak yatırımcıların yüzünü güldürmeyebilir fakat uzun vadeli yatırımlarda yükseliş trendinin etkileri daha verimli olacaktır. RSI için de şuan 50 baz puan altında seyrediyor ve dalgalı bir işlem sırasının beklenebileceğini de söyleyebilir.

Haberin yazıldığı anlarda LTC 138,90 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saat içinde nötr bir değişim yaşadı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Kadir ALTUNSOY hakkında :

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre mühendisliği öğrencisiyim,23 yaşındayım. Kripto paralarla 2017 yılından beri ilgiyle takip ediyorum ve geleceğe yön verecek teknoloji olduğunu düşünüyorum. Bu hevesle beraber öğrendiğim bilgileri ve analizleri Koinfinans aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?