Litecoin (LTC) ve Hareketli Ortalama İncelemesi: 13 Ocak 2021

0

Bitcoin’deki günlük ralli kendisini toparlamaya başladı ancak tekrar düşüşe geçti. Tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra geri çekilme ve düzeltmelere kendini kaptırdı. Bu Bitcoin rallisinden iyi veya kötü diğer altkoinler de etkileniyor. Litecoin (LTC) de bunlardan birisi. Kasım ayında güçlü bir şekilde artış yakalayan LTC şimdiye kadar  gördüğü en yüksek seviye olan 420 dolar bandına yaklamamamış olsa da 180 dolar bandını geçti. Ancak zamanla bu varlık da düşüş yaşadı.

Litecoin için grafiklere bakıldığında, son bir aylık hareketli ortalama bazında bir geçiş görünüyor. Ortalamadaki bu geçiş gün içerisinde Litecoin için yükselişi getirdi fakat günlük dalgalanmalar da düşüşleri beraberinde getirdi. Kısmi düşüş bir süre geçerliliğini korusa da yükseliş gün içerisinde daha baskın sürdü.

Kaynak: Tradingview. LTC/ USD

Bu hareketli ortalama geçişi ve LTC için yükseliş trendini yakalama isteğinin devam ettiğini işaret ediyor. Bu geçiş sonrası daha büyük sıçramalar beklenebilir düzeyde. Şu an için kısa vadede ufak yatırımcıların yüzünü güldürmeyebilir fakat uzun vadeli yatırımlarda yükseliş trendinin etkileri daha verimli olacaktır. RSI için de şuan 50 baz puan altında seyrediyor ve dalgalı bir işlem sırasının beklenebileceğini de söyleyebilir.

Haberin yazıldığı anlarda LTC 138,90 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saat içinde nötr bir değişim yaşadı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın