Ocak 23, 2023

Litecoin Halving için Gün Sayıyor: Ufukta Ralli mi Var?


Ocak ayı, kripto paralar için adeta “rahatlama ayı” olarak kayıtlara geçti. Henüz ay tamamlanmamış olmasına karşın genel olarak Bitcoin ve altcoin’ler bir toparlanma kaydetmeyi başardı. Bu piyasaya sermaye akışını tetiklemenin yanı sıra yeni katılımcıların da gelmesine yardımcı oldu. Yaşanan son ralli, teknik açıdan kritik günlere yaklaşan varlıklar için de oldukça önemliydi. Örneğin Litecoin 3 Ağustos 2023’te uzun süredir beklediği “yarılanma (halving)” etkinliğini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Yarılanma ya da halving, yeni çıkarılan Litecoin hacminin yarı yarıya azalacağı anlamına geliyor. LTC için bu gelişme üçüncü yarılanma olayı olacak. Bu bağlamda, Litecoin trader topluluğu, yarılanma olayı beklentisiyle şimdiden faaliyetleri arttırdı. LTC fiyat tahmini ise kripto para biriminin 100 doları aşacağı beklentisiyle devam ediyor.

Litecoin Rallisi Kapıda mı?

Ağustos ayındaki yarılanma etkinliğine yaklaşırken, 14. sıradaki kripto para birimi bir fiyat rallisi kaydedebilir. Bu bağlamda yatırımcılar kısa vadede 100 doların üzerine kadar bir ralli bekliyor. LTC fiyatı son 24 saatte yaklaşık %1 artışla 89,64 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para yatırımcısı Jelle ise konuya ilişkin şu yorumu yaparak dikkat çekti.

“Bu yılın sonuna doğru gerçekleşeceği tahmin edilen bir sonraki yarılanma ile nihayet yeni $LTC için tüm zamanların en yüksek katalizörünü görebiliriz. Şimdilik, grafik 100 doların biraz üzerinde, 1.618’e doğru bir koşu için iyi görünüyor.”

Sonuç olarak, Ağustos etkinliğinin beklentisiyle Litecoin rallisinin ne zaman tetikleneceği elbette belli değil. Ayrıca, yarılanma olayı teknik değişiklikler nedeniyle zaman çizelgesinde değişiklikler sunabilir.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?