Ocak 27, 2023

Litecoin Fiyatı Büyük Çöküş Riskiyle Karşı Karşıya!

Litecoin Haziran 2022’de 40,50 dolar civarındaki dip fiyatının ardından %130 arttı ve 100 dolara yaklaştı. Bunun başlıca sebepleri arasında genel olarak iyileşen risk duyarlılığı ve Ağustos 2023’te beklenen halving.

Ancak teknik veriler, LTC’nin önümüzdeki aylarda bu kazançların çoğunu silebileceğini gösteriyor.

Litecoin Güçlü Bir Ayı Bayrağı Çiziyor

Litecoin, haftalık grafikte dev bir ayı bayrağı nedeniyle kazançlarını azaltmaya devam ediyor.

Ayı bayrağı, güçlü bir düşüş trendi geçirdikten sonra fiyat yükselen, paralel bir kanal içinde konsolide olduğunda ortaya çıkan bir düşüş devam formasyonudur.

Litecoin, Haziran 2022’nin başından bu yana benzer bir model çiziyor. Daha önce, LTC/USD çifti 130 dolardan 40,50 dolara %70’lik bir fiyat düzeltmesi kaydetti. Bu nedenle, teknik açıdan bakıldığında, fiyatı alt trend çizgisinin altına düşerse düşüş trendi seyrine devam edecektir.

Litecoin fiyat tahmini

Ayı bayrağı kırma hareketi bir önceki düşüş trendi kadar düşüşe neden olur. Bu da geçerli durumda 30,5 dolar veya %65 gibi sert bir düşüş anlamına gelmektedir.

LTC Sahte Bir Görünüm mü Sunuyor?

Litecoin fiyatındaki toparlanma öncelikle enflasyonun soğuması nedeniyle risk piyasasındaki benzer hareketlere paralel olarak gerçekleşti.

Örneğin, Nasdaq-100 borsa endeksi Ekim 2022 ile Ocak 2023 arasında yaklaşık %15,50 oranında yükseliş kaydetti. Benzer şekilde Bitcoin de Kasım 2022’de 15.500 dolar seviyesine düşmesinden bu yana %50’den fazla yükseliş kaydetti.

Litecoin ve Nasdaq-100 arasındaki haftalık korelasyon katsayısı 27 Ocak’ta 0,35 ile çoğunlukla pozitif olmuştur. Benzer şekilde, Litecoin ve Bitcoin arasındaki korelasyon şu anda 0,21 civarında.

LTC fiyat tahmini

Birçok analist riskli benzerlerinin etkisi altında devam eden Litecoin rallisi kısa ömürlü olabileceğine inanıyor. Ancak Rekt Capital bu konuda tam tersi görüşe sahip. Analist 160 dolarlık seviyelerin mümkün olduğunu belirtti.

Grafik, LTC’nin fiyatının 40-50 dolar aralığındaki çok yıllı yükselen trend çizgisi direncini test ettikten sonra güçlü bir toparlanma hareketine girdiğini gösteriyor ve bu da onu 120-160 dolar aralığına doğru daha fazla yükseliş için uygun hale getirme ihtimali taşıyor.

Bu yukarı yönlü hedefler daha önce destek ve direnç görevi görmüştür. Dolayısıyla bu kilit direncin kırılması, deneyimli yatırımcı Tom Bulkowski’nin araştırmasına göre tüm zamanların %54’ünde gerçekleşen ayı bayrağı kurulumunu geçersiz kılabilir.

Kaynak : CoinTelegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?