Ağustos 28, 2023

Litecoin Fiyat Tahmini: Ayılar İşleri Kaosa Sürükleyebilir!


Litecoin fiyatı geçtiğimiz 30 gün içinde yarılanma olayından bu yana yaklaşık %30 değer kaybetti. Bu düşüş, yatırımcılara bir ‘alım fırsatı’ yarattı. Bununla birlikte, düşük fiyat noktalarında artan birikimle bile LTC  yeterli alım baskısı oluşturmada başarısız oldu. Sonuç olarak, devam eden birikimden bağımsız olarak LTC’nin destek seviyesinin altına düşmesi halinde sert bir düşüş yaşanabilir.

Litecoin’in Ağustos başındaki yarılanma olayının ardından, altcoin konsolidasyon ve düşüş dönemleri kaydetti. Bu model, LTC’nin geçmişteki yarılanma sonrası dalgalanmalarını tekrarlayıp tekrarlayamayacağı konusundaki tartışmaları da beraberinde getirdi.

Glassnode verilerine göre, “Hodler Net Pozisyon Değişimi” 362.378 olarak gerçekleşti. Bu metrik, belirli bir varlığın uzun vadeli yatırımcıları arasındaki aylık pozisyon değişimlerini izler. Negatif bir değer kitlesel bir likidasyona işaret etmektedir.

litecoin analiz

Tersine, pozitif bir Hodler Net Pozisyon Değişikliği, uzun vadeli sahipler yeni pozisyonlar aldığını göstermektedir. Grafik, yarılanma olayından önce önemli miktarda Litecoin’nin satıldığını ortaya koymaktadır. Bununla birlikte, daha sonra önemli birikime doğru kayma, uzun vadeli sahiplerin LTC’nin fiyat yörüngesine olan güvenini yenilediğini ve potansiyel olarak yakın vadede yeni bir zirvenin sinyalini verdiğini göstermektedir.

Litecoin’in OI Ağırlıklı fonlama oranı 20 Ağustos’taki -%0,025 seviyesinden %0,004’e yükseldi. Pozitif fonlama oranları, uzun pozisyonlu trader’ların kontratlarını korumak için kısa pozisyonlu trader’lara ödeme yapması nedeniyle yükseliş eğilimini göstermektedir. Ancak, ortalama bakiye ölçütü 13 Ağustos’taki 671 dolardan bugün itibariyle 528 dolara düşerek istikrarlı bir şekilde azalmaya devam ediyor.

Tüm bu faktörler ise altcoin fiyatının 60 dolarda yer alan önemli destek seviyesini korumak için yeterli alım baskısı yaratamadığını ortaya koyuyor. Bu da fiyatın daha fazla düşmeye devam ederek riskleri arttırabilecek önemli bir detay.

Hareketli ortalamadaki düşüş ile olumsuz RSI verileri ise ayı piyasasının güçlendiğini gösteren bir diğer teknik veri. 60 doların altına doğru gerileme ise güçlü satış baskısını tetikleyerek 47 dolarları oyuna dahil edebilir. Eğer bölge savunulursa fiyat 66 dolara doğru hareket için alan arayacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?