Litecoin: 2020 yılı Nasıl Geçti? Neler Bekleniyor?


Bitcoin’in yeni rekorlara koşması gelişmeleri günün önemli başlıkları olmasının yanında, bir altkoin de son günlerde önemli artışlara şahit oldu: Litecoin. Bitcoin’de artış trendini takip eden bu altkoin için umut vadeden gelişmeler yaşanıyor.

Pandeminin etkisinin tam olarak hissedildiği Mart ayından önce bu yılın başında neredeyse kendi değerinin iki katına ulaşan Litecoin, Mart ayı sarsıntısından sonra toparlanmalara başlamıştı. Ancak bu toparlanma tatmin edici olmamasıyla beraber sabit bir eğimde devam etti ve kendini neredeyse unutturdu.

Kasım ayına gelindiğinde kendi kabuğundan sıyrılan altkoin nihayet büyüme trendine girmeyi başardı ve devam ettirdi. Geçtiğimiz seneki fiyatını yakalayan Litecoin büyümesini arttırmış olsa da kritik 90 dolar seviyenin zorluğunu aşamadı ve tekrar 60 dolar bandına geriledi. Bu ayın başında ise tekrar atağa kalkarak güçlü direnç seviyesi ulaştı ve tekrar düşüşe geçti.

Kaynak: Tradingview/LTC

Aralık ayının ikinci haftasında Bitcoin’in tekrar şahlanışı ve rekor kırmasıyla beraber Litecoin de artışa geçmeyi başardı. 20 bin dolarlık seviyeyi aşan Bitcoin daha sonra 25 bin dolarla yükseldi. Bu yükselişle beraber Litecoin de önce 100 dolar bandını aştı daha sonra ise neredeyse 130 dolar seviyelerine dayandı.

Kaynak: Tradingview/LTC

Beklentiler

Yatırımcılar tarafından ciddi alış ivmesi yakalayan Litecoin aslında yükselişin de habercisi konumunda bir parametreye sahip oldu. Ancak unutulmamalıdır ki bu ivmenin azalması düşüşün de habercisi olabilir.

Kritik seviyeler olan yaklaşık 85 dolar ve 100 dolar seviyelerinin aşılmasıyla beraber ivmesini koruyabilirse artışlar sürebilir. Alış ivmesindeki trendin azalması düşüşlere neden olabilir ve 100 dolar seviyelerinde tutunabilir. İvmenin devam etmesiyle beraber uzun vadeli yatırım yapan müşterilerin kârları gün geçtikçe artışa geçecek gibi duruyor.

Haberin kaleme alındığı saatlerde LTC artı yönde fiyatını koruyor. Altkoin yaklaşık 131 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve son 1 haftada neredeyse %20 artış yakalamayı başardı. Bu artışların yatırımcılar için kısa süreli işlem olanakları yaratabileceği de söylenebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Kadir ALTUNSOY hakkında :

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre mühendisliği öğrencisiyim,23 yaşındayım. Kripto paralarla 2017 yılından beri ilgiyle takip ediyorum ve geleceğe yön verecek teknoloji olduğunu düşünüyorum. Bu hevesle beraber öğrendiğim bilgileri ve analizleri Koinfinans aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?