%280’lik Artış Potansiteli Var – Bu ETH Rakibi Umut Vadediyor!

0
%280'lik Artış Potansiteli Var - Bu ETH Rakibi Umut Vadediyor!
  • Coin Bureau’nun Guy takma adlı sunucusuna göre, ilk on Ethereum (ETH) rakibi mevcut fiyatının üç katına kadar artabilir.

Guy, yeni bir YouTube videosunda 1.92 milyon abonesine algoritmik merkezi olmayan stablecoin platformu Terra’nın (LUNA) yüzde 284’e kadar yükselebileceğini söyledi.

Analiste göre, ralli asıl olarak Terra’nın ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’i TerraUSD’nin (UST) popülaritesinden kaynaklanacak.

“LUNA’yı gerçekten geride tutan tek şey devasa piyasa değeri. Ancak UST’nin kullanılabilirliği ve popülaritesi, LUNA’nın 150 ila 200 dolar arasında bir fiyat etiketi vererek 2-3 kat daha çıkmayı başarabileceği anlamına geliyor.”

Kripto kanalının ünlü sunucusu Terra ile kripto piyasasının kalanı arasında ters kolerasyon olduğunu söylüyor ve ona göre kripto piyasasının geri kalanı düşüşe geçtiğinde LUNA yükselişe geçiyor.

“Bunların yanı sıra, Luna kripto piyasası çöktüğünde pump’lanma eğiliminde ve bu muhtemelen şu anda neredeyse bir düzine blok zincirinde bulunan ve çoğu büyük borsada işlem gören UST stabilcoin’ine olan artan talepten kaynaklanıyor. Tam olarak anlaşılmadıysa net bir şekilde söyleyebiliriz; LUNA’nın fiyat hareketi UST’ye olan talep tarafından yönlendiriliyor.”

Guy, stablecoin’in merkezi olmayan yapısının UST talebini artıran faktörlerden biri olduğunu iddia ediyor:

“Yeni başlayanlar için, UST’nin stablecoin olarak güvenli liman statüsü var, bu, UST’nin piyasa düşüşleri sırasında sabitliğini koruma yeteneği ile pekiştirilen bir şey. Bu, başka hiçbir merkezi olmayan stablecoin’in başaramadığı bir şey…

Terra’nın DApp’leri [merkezi olmayan uygulamalar] artık UST için birincil talep sürücüleri, özellikle de neredeyse diğer tüm akıllı sözleşme kripto projelerinden övgü alan Anchor Protocol [tasarruf platformu].

Olayları bir perspektife oturtmak gerekirse, bir yıldan daha kısa bir süre önce Terra’da yalnızca bir DApp vardı. Şimdi 100’den fazla var. Ben buna üstel büyüme derim!

UST için bir diğer önemli talep faktörü, Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi stablecoin’lerle ilgili geçen Eylül ayından bu yana önemli ölçüde büyüyen düzenleyici endişeler oldu…

Bu ve diğer faktörlerin bir sonucu olarak, yalnızca Eylül ayından bu yana neredeyse 10 milyar UST basıldı.”

Şu anda yaklaşık 20 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan LUNA, yazım sırasında 48,80 dolardan işlem görüyor. TerraUSD stabilcoin şu anda yaklaşık 11,3 milyar dolar olan piyasa değeriyle birlikte 15. sırada yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın