Lider Kripto Para Birimi Bitcoin, “Yıl Sonuna Kadar 30.000 Dolar Olacak”

Lider kripto para birimi hafta başında bu yana büyük bir artış yaşadı ve 8880 dolara kadar fiyat çıkışı sağladı. Bitcoin’in yaklaşık iki aydır devam eden yükseliş grafiği analistlere ve yatırımcılara daha yüksek seviyelerin BTC’de görüleceği hakkında tahmin yürütmelerine imkan veriyor. Kenetic kurucu ortaklarında Jehan Chu da tahmin yürütenlerden biri.

Yıl Sonu 30.000 Dolar

Chu Bloomberg’e verdiği bir röportajda lider kripto para biriminin yıl sonuna kadar 30.000 doları görebileceği hakkında tahminlerde bulundu.

U.Today’in haberine göre Bloomberg, Bitcoin’in fiyatını 26 Mayıs 2018 ve 26 Mayıs 2019 ile karşılaştırdığında lider kripto para birimin bir önceki seneye göre fiyatın daha yüksek olduğunu belirtti. Bitcoin Kasım 2018’den sonra ilk defa bu seviyelere ulaşmayı başardı ve Bloomberg’de yapılan açıklamalara göre artık insanlar Bitcoin’in ya da diğer kripto para birimlerinin ortadan kalkmayacağını düşündüklerini belirtti.

Ayrıca Chu, Fidelity, JPMorgan ve Facebook gibi büyük firmaların kripto para sektörüne adım atmasıyla birlikte. Lider kripto para birimi Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin kaybolmasının artık mümkün olmayacağını düşündüğünü söyledi. Chu, Uber ve Lift’in halka arzları sırasında yaşanan hayal kırıklığı dolayısıyla insa artık “farklı bir teknoloji hikayesi” arıyor dedi.

Röportaj sırasında Chu’nun değindiği bir başka konu ise, Bitcoin boğalarının da gündeminde olan 2020 yılında gerçekleşecek olan “Bitcoin yarılanması” konusu oldu. Chu’ya göre bu üç önemli faktörün birleşmesi lider kripto para biriminin fiyatını yıl sonuna kadar 30.000 dolara ulaştıracak.

En Büyük Marka

Chu, Bitcoin’in fiyat artışlarından diğer kripto paraların da etkilenip etkilenmeyeceği hakkında soru soruldu. Chu ise bunun bir olasılık olduğunu şu cümleler ile dile getirdi:

Bitcoin aralarında ki en büyük marka, bu durumda kesinlikle diğer birçok kripto paranın da faydalanabileceği bir çekim gücüne sahip

Chu, her ne kadar ayrım yapmadığını söylesede “şaşırtıcı” benimsenme oranından dolayı Ethereum için de bir yükseliş beklentisi olduğunu belirtmekten kaçınmadı. Chu aynı zamanda dünya çapındaki finansal ortaklıkları sayesinde Ripple‘in XRP’sinde de yükseliş beklentisi olduğunu dile getirdi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.