Libra’ya Yeni Bir Eleştiri Daha

Facebook’un Libra projesi, 18 Haziran’da duyruldu. Altı aydan fazla bir süredir korkutucu eleştirilerle karşılaşmaya devam ediyor.

Reuters’in haberine göre, İsviçre Cumhurbaşkanı Ueli Maurer kısa süre önce 2019’un en tartışmalı kripto para birimi Libra’yı paylaşarak mevcut durumda şansı olmadığını iddia etti.

“Libra’nın şu anki haliyle bir şansı olduğunu sanmıyorum. Çünkü merkez bankaları onu destekleyen para birimlerini kabul etmeyecekler.”

Facebook liderliğindeki kripto para birimi çabasının, şimdiki haliyle başarısız olduğunu da sözlerine ekledi.

Maurer’in yorumları, Visa ve Paypal da dahil olmak üzere Cenevre merkezli Libra Derneği’nin birçok üyesinin Ekim ayında gemiye geri atlaması sonrasında geldi. Hem Facebook CEO’su Mark Zuckerberg hem de Calibra başkanı David Marcus, ABD Kongresi tarafından Libra projesi hakkında hoş karşılanmadı.

Bununla birlikte, dünyaca önemli sosyal medya ağı, dünyanın dört bir yanından politikacıların ve düzenleyicilerin yoğun baskısına rağmen projeyi terk etmeyi planlamıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.