Libra’da Büyük Gelişme, Libra Projesine Shopify Katılıyor

Bugün, Libra büyük bir galibiyet aldı. Facebook projesi başarısızlığa uğradı ancak hala bir umudun olduğunu kanıtladı. Shopify, Libra Derneği’ne katıldığını duyurdu. Libra, geçen yıl Facebook tarafından açıklanan bir kripto para projesidir. Bununla birlikte, proje AB ve ABD’den gelen yasal adımlarla büyük sekteye uğradı.

Kanadalı e-ticaret şirketi Shopify’ın eklenmesi Libra’nın hala hayatta olduğunu gösteriyor. ABD ve AB’nin yasal zorluklarının ardından son zamanlarda sessiz kalan proje şu anda hareketlendi. Bu durum, Vodafone’un dernekten çekilmesinden sadece haftalar sonra geldiğinden özellikle önemli.

Vodafone’un çıkışı, Paypal, Visa, Mastercard, eBay ve Booking Holdings gibi diğer yüksek profilli çıkışlardan biriydi. Bunların çoğu iştirakler konseyi onaylanmadan çekildi.

Shopify, küresel erişimi ve etkisi nedeniyle bir başka harika partner. Eklemeyi onaylayan bir gönderide Shopify şunları kaydetti:

“Misyonumuz her zaman platformumuzdaki bir milyondan fazla yatırımcının girişimcilik yolculuğunu desteklemek olmuştur. Bu, şeffaf ücretlerin ve sermayeye kolay erişimin savunulması ve yatırımcıların müşteri verilerinin güvenliğinin ve gizliliğinin sağlanması anlamına gelir. Dünya çapında daha fazla girişimciyi güçlendiren bir altyapı oluşturmak istiyoruz.”

Facebook hala çalışıyor ve bu yıl planlandığı gibi kripto parasını piyasaya sürmek isteyecek. Ancak Facebook, dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları tarafından desteklenmesine rağmen, düzenleyicileri hala kullanıcı verilerinin korunacağına ikna etmelidir. Geçmişte şirket, gizliliğe yönelik esnek bir yaklaşım nedeniyle ağır eleştiriliyordu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.