Libra İçin Teknik Yönlendirme Komitesi Kuruluyor

Facebook’un dijital para birimini çevreleyen önemli belirsizliklere rağmen, Libra Derneği proje ile ilgili gelişmeleri ileriye taşıyor.

Libra Derneği, Libta projesinin teknik mimarisini denetlemeye ve uygulamaya adanmış bir komite kurulmasını onaylamıştı.

Geçen ay, Libra’nın baş geliştiricisi Michael Engle, Libra Derneği’nin 16 Aralık 2019’da bir toplantı düzenlediğini ve burada Libra projesinin organizasyon mimarisinde özel bir panel kurmaya oy verdiklerini açıkladı.

Teknik Yönlendirme Komitesi (TSC) olarak adlandırılan panel, Libra Projesinin teknik temellerini denetlemek, oluşturmak ve uygulamakla görevli beş kişiden oluşmaktadır. Ek olarak, Blockchain tabanlı girişimin gelecekteki gelişimi için planlar tasarlayacaklar.

TSC’de bulunan beş kişi “her biri benzersiz bir perspektife katkıda bulundukları ve projeye değerli alan uzmanlığı getirdikleri” için seçildi. Diogo Monica, George Cabrera III, Joe Lallouz, Nick Grossman ve Ric Shreves, geniş yazılım ve teknolojik yenilik alanında deneyimli kişilerdir.

TSC’nin bağımsız bir komite olarak tasarlandığına dikkat etmek önemlidir. Facebook’un, projenin tüm işlerinde bağımsız olacağı açık olsa da, Libra’nın ana şirketten büyük ölçüde etkileneceği konusunda hala ciddi korkular var. Bağımsız TSC’nin oluşturulması büyük olasılıkla bu korkuları ortadan kaldırma girişimidir.

Libra projesi, Vodafone’un Libra Derneği’nden çıkması gibi önemli zorluklarla karşılaşmaya devam ediyor, ancak proje, lansmanla birlikte ilerlemeye kararlı görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.