Ledger Kurucusu: Euro Destekli Kripto Para Geliştirilmeli

0
371

Dünya’nın en popüler kripto para cüzdanı markası olan Ledger’in kurucusu Eric Larchevêque, Fransız medya kuruluşu Capital’i bir açıklamada bulundu. Larchevêque, kripto para sektörü ve Avrupa’nın bu sektördeki yeri ilgili fikirlerini paylaştı.

Kripto para sektörüne sadece bireysel yatırımcılar ilgi duymuyor. Pekçok şirket ve ülkenin de ilgisi artmış durumda. En bilinen gelişme Facebook’un kendi kripto para projesi Libra. Bunun yanında Çin’in de kendi dijital parası halen geliştirilme aşamasında olmasına rağmen büyük ilgi görüyor. Durum bu şekildeyken Larchevêque’de yaptığı açıklamada Avrupa’nın kendi dijital parasını geliştirmesi gerektiğini belirtti. Larchevêque’e göre, dijital teknolojilerin hızla gelişiyor ve Avrupa’da bu yönde bir adım atmalı.

Avrupa Birliği para birimi Libra ve Çin Merkez Bankası Dijital Para birimi tarafından tehdit altında. Larchevêque bu durum karşısında Avrupa Birliği’nin euro destekli dijital para çıkarmak zorunda olduğunu düşünüyor. Aksi takdirde euro’nun küresel etkinliği büyük zarar görebilir.

Ek olarak Larchevêque, düşünülenin aksine Bitcoin’in yerine geçecek olan kripto-euro fikrini desteklemiyor. Aksine, “Bitcoin’in güçlü bir savunucusu” olduğunu belirtiyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın