Kasım 16, 2019

Ledger Kurucusu: Euro Destekli Kripto Para Geliştirilmeli


Dünya’nın en popüler kripto para cüzdanı markası olan Ledger’in kurucusu Eric Larchevêque, Fransız medya kuruluşu Capital’i bir açıklamada bulundu. Larchevêque, kripto para sektörü ve Avrupa’nın bu sektördeki yeri ilgili fikirlerini paylaştı.

Kripto para sektörüne sadece bireysel yatırımcılar ilgi duymuyor. Pekçok şirket ve ülkenin de ilgisi artmış durumda. En bilinen gelişme Facebook’un kendi kripto para projesi Libra. Bunun yanında Çin’in de kendi dijital parası halen geliştirilme aşamasında olmasına rağmen büyük ilgi görüyor. Durum bu şekildeyken Larchevêque’de yaptığı açıklamada Avrupa’nın kendi dijital parasını geliştirmesi gerektiğini belirtti. Larchevêque’e göre, dijital teknolojilerin hızla gelişiyor ve Avrupa’da bu yönde bir adım atmalı.

Avrupa Birliği para birimi Libra ve Çin Merkez Bankası Dijital Para birimi tarafından tehdit altında. Larchevêque bu durum karşısında Avrupa Birliği’nin euro destekli dijital para çıkarmak zorunda olduğunu düşünüyor. Aksi takdirde euro’nun küresel etkinliği büyük zarar görebilir.

Ek olarak Larchevêque, düşünülenin aksine Bitcoin’in yerine geçecek olan kripto-euro fikrini desteklemiyor. Aksine, “Bitcoin’in güçlü bir savunucusu” olduğunu belirtiyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?