Ocak 3, 2020

Ledger Cüzdan Kullanıcısı, Sahte Eklenti Yüzünden 16 Bin Dolar Kaybetti

Kripto paralarla ilgili olarak kafaları karıştıran en büyük sorun güvenlik konusu olabilir. Gelişmekte olan dijital dünyayla beraber dijital dolandırıcılıklarda artış göstermeye başladı. Önde gelen kripto para borsaları bile, zaman zaman hack saldırılarıyla karşılaşabiliyor. Aynı şekilde yatırımcılarda çeşitli dolandırıcılık faaliyetleriyle karşı karşıya gelebiliyor.

Bu haberimizde güncel bir dolandırıcılık olayını sizlerle paylaşacağız. Ledger Secure isimli sahte bir kripto para cüzdanı uygulamasını kullanan bir kişi, 16,000 dolar değerinde Zcash kaybettiğini iddia ediyor.

WizardofAus adlı Twitter kullanıcısı cüzdanında kaybetmiş olduğu 600 adet Zcash olduğunu belirtti bu sayının değeri de yaklaşık olarak 16 bin dolara denk geliyor. Bu dolandırıcılık, yatırımcı için kötü bir tecrübe oldu ve tabi diğer yatırımcıları da konuyla ilgili olarak uyardı.

Söz konusu uygulama, bir Google Chrome uzantısı olarak listeleniyor ama donanım cüzdanı üreticisi Ledger ile herhangi bir ilişkisi yok. Bunun üzerine bu zararlı yazılım, Ledger’in resmi hesabı tarafından da onaylandı ve firma, bu uygulamanın kendileri ile ilgisi olmadığını belirtti.

Bu nokta da, ne şekilde olursa olsun kaynağı bilinmeyen eklentileri yüklememek gerektiğini ve çok dikkatli olmakta fayda olduğunu söylememiz gerek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.