Kuzey Koreli Hackerlar Telegram Yoluyla Kripto Para Çalıyor

0
550

Yeni araştırmaya göre, Kuzey Koreli hackerlar mesajlaşma uygulaması Telegram aracılığıyla Bitcoin ve diğer kripto paraları çalmanın bir yolunu geliştirdiler.

Moskova merkezli Kaspersky Labs’ın siber güvenlik uzmanları, Kuzey Kore ile bağlantılı olan ünlü Lazarus Grubunun, dünyadaki bireyleri ve kuruluşları hedeflemek için bir yöntem geliştirdiğini söyledi.

AppleJeus Operasyonu olarak adlandırılan siber hırsızlık kampanyası en az 2018’den beri devam ediyor ve şimdiye kadar İngiltere, Çin, Polonya ve Rusya kurbanları olan ülkeler arasında.

Bilgisayar korsanları, Telegram uygulamasında sahte kripto para birimi siteleri ve sahte ticaret grupları kurarak kurbanları cezbediyor. Sitelerdeki ve gruplardaki kötü amaçlı bağlantılar daha sonra kurbanın cihazına bulaşıyor ve saldırganların kullanıcı verilerine erişmesini sağlıyor.

Kuzey Kore Yaptırımları Delmek İçin Kripto Paraları Kullanıyor

Kripto para birimi, son yıllarda Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının önemli bir hedefi oldu. Uzmanlar, ekonomik yaptırımlardan sakınmak ve nükleer silahların gelişimini finanse etmek için önemli fırsatlar sunduğunu söyledi.

Kripto para birimleri, Kuzey Kore’nin finansman bulmasını engellemek için tasarlanan yaptırımları atlatmayı amaçlayan yolları barındırıyor. Kuzey Kore bu sayede dünyanın geri kalanıyla işlem yapmayı kolay hale getiriyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın