Kuwait Finance House, Türkiye Ödeme Koridoru İçin RippleNet’e Katıldı!

Kuveyt’in en eski bankalarından biri RippleNet’e katıldı. Yapılan duyuruya göre Kuveyt Finans Kurumu (KFH), Türkiye ödeme koridoru için anında sınır ötesi ödeme hizmeti başlattı. Bu sayede KFH, Orta Doğu ülkesinde Ripple’in sınır ötesi ödeme teknolojisine güvenen ilk banka olacak.

Kuwait Finance House, müşterilerine mükemmel bir bankacılık deneyimi sunarken en son finansal teknolojileri benimseme çabasıyla, ülkedeki en modern ve gelişmiş bankalardan biri olarak tanınır. Bu bağlamda, KFH Perakende Bankacılık Grup Genel Müdürü Khaled Yousif Alshamlan, RippleNet kullanımının müşteri deneyimini geliştireceğini ve KFH’nin dijital dönüşüm stratejisiyle uyumlu olduğunu söyledi.

Anlık sınır ötesi ödeme hizmeti, kişisel harcamaları veya yatırımları için Türkiye’ye anında transfer yapmak isteyen müşterilere hizmet verecek. Alshamlan ayrıca KFH’den Türkiye’ye anlık havale hizmetinin banka müşterileri için ücretsiz olacağını belirtti. Banka hizmeti, web sitesinde ve mobil uygulamada (iOS ve Android) KFH çevrimiçi hizmeti aracılığıyla sunulan hizmeti 7/24 sunmaktadır.

Alshamlan’ın belirttiği gibi, finans kurumları “büyüyen küresel RippleNet ağına katılarak her yere anında, güvenilir ve uygun maliyetli bir şekilde ödeme gönderebilecekler.” Ayrıca, söz konusu hizmetle “anlık olarak, düşük maliyetle ve güvenilir bir şekilde işlem yapılabildiğini” belirtti.

Son olarak KFH, Kuveyt Menkul Kıymetler Borsası’nda (KSE) listelenmiş ve birçok bölgede çok çeşitli İslami ürünler ve hizmetler sunan bir bankadır. Banka, 2019 yılında 504 şubesi, 1.263 ATM’si ve yaklaşık 15.000 çalışanıyla ülkenin en büyük bankalarından biridir. KFH Group şu anda Kuveyt, Türkiye’nin yanı sıra Suudi Arabistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri ve Almanya’da faaliyet göstermektedir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.