Kurumsal Yatırımcının Tercihi Hangi Altcoin’ler Oldu? CoinShares Açıklıyor!

0

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Bitcoin ve genel kripto piyasası yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerlerken, kurumsal sermayenin Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi altcoin’lere aktığını ortaya koyuyor.

CoinShares’in yayınladığı yeni bir rapora göre, dijital varlık ürünlerine girişler geçen hafta 80 milyon doları buldu. Bitcoin (BTC), 70 milyon dolarlık girişle bu toplamın yüzde 87,5’ini oluşturdu. Bu en iyi kripto para biriminin art arda beşinci hafta nakit girişi yaptığına işaret etti.

Bitcoin girişlerin büyük bir kısmını oluşturmasına rağmen; Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) etkileyici girişlerle kalabalığın arasından sıyrılmayı başardı. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ise küçük çıkışlar yaşadı..

“Polkadot ve Cardano sırasıyla 3.6 milyon ABD Doları ve 2.7 milyon ABD Doları tutarında sürekli girişler görürken, Ethereum toplam 1 milyon ABD Doları tutarında küçük çıkışlara şahit oldu.”

CoinShares’e göre, son BTC girişleri yılın ilk çeyreğine göre daha düşük olsa da, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) onaylaması girişleri önemli ölçüde artırabilir.

“Haftalık girişler, ABD’li yatırımcıların çok daha fazla katılımının olduğu 2021’in ilk çeyreğinde görülen girişlerden çok daha düşük.

SEC’in vadeli işlemlere dayalı bir ETF’ye izin verme konusundaki son kararı, ABD’li yatırımcılar pozisyon eklemeye başladıkça önümüzdeki haftalarda daha fazla önemli girişlere yol açabilir.”

CoinShares’in yönetim altındaki toplam varlıklarının, son girişler ve fiyat artışının bir sonucu olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı da raporda bildirildi.

“Bu girişler, hafta boyunca yaşanan olumlu fiyat hareketiyle birleştiğinde, yönetim altındaki toplam varlıkları (AuM) bu yıl Mayıs ayında belirlenen 71.6 milyar ABD Dolarlık rekor seviyesini aşarak 72.3 milyar ABD Dolarına, yani yeni en yüksek seviyesine itti.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın