Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin Talebine Karşılık Geldi: Bakkt ve Galaxy Digital Ortaklığı!

0
488

Bakkt ve Galaxy Digital’in ticaret kolu, dijital varlıkların ticaretinde ve depolanmasında kurumlara ortak hizmetler sunmak için ortaklık kurdu.

Çarşamba günü açıklanan bilgilere göre 2 şirket, büyük kurumsal müşterilerin Bitcoin satın almasına, ticaretine ve saklamasına izin verecek bir ‘üst düzey’ Bitcoin hizmeti sunmak amacıyla işbirliğine girdi.

Ortaklıkta Galaxy Digital, müşteriler için pazara erişim ve ticaret yeteneklerini kolaylaştıracak, Bakkt ise fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini sunmak için kullandığı platform olan Bakkt Warehouse’da kripto saklama işleminden sorumlu olacak.

Galaxy Digital Trading’in satış müdürü Tim Plakas, konuyla ilgili olarak, “Bu ortaklığı, iki firmamızın Bitcoin’e erişmek isteyen geleneksel varlık yöneticilerinden aldığı talep artışına hizmet etmek için tasarladık.” ifadelerini kullandı.

İki şirket, Bitcoin için kurumsal talebin hızla arttığı bir zamanda hizmetlerini genişletiyor. Fidelity, yakın tarihli bir çalışmada, kurumsal yatırımcıların neredeyse yüzde 80’inin yatırım portföylerine Bitcoin eklediğini keşfetti.

Bakkt ve Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i kripto sektöründe iki büyük isim olmasına rağmen, her iki şirket de son aylarda kötü rakamlarla mücadele ediyor. Buna rağmen Bakkt’ın yetkili temsilcisi John Conneely, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, şu anda kripto para birimleri için kurumsal talep gördüklerini dile getirdi. Yeni hizmetin kurumsal yatırımcılar tarafından ilgi görüp görmeyeceği merakla bekleniyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın