Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin Talebine Karşılık Geldi: Bakkt ve Galaxy Digital Ortaklığı!

Bakkt ve Galaxy Digital’in ticaret kolu, dijital varlıkların ticaretinde ve depolanmasında kurumlara ortak hizmetler sunmak için ortaklık kurdu.

Çarşamba günü açıklanan bilgilere göre 2 şirket, büyük kurumsal müşterilerin Bitcoin satın almasına, ticaretine ve saklamasına izin verecek bir ‘üst düzey’ Bitcoin hizmeti sunmak amacıyla işbirliğine girdi.

Ortaklıkta Galaxy Digital, müşteriler için pazara erişim ve ticaret yeteneklerini kolaylaştıracak, Bakkt ise fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini sunmak için kullandığı platform olan Bakkt Warehouse’da kripto saklama işleminden sorumlu olacak.

Galaxy Digital Trading’in satış müdürü Tim Plakas, konuyla ilgili olarak, “Bu ortaklığı, iki firmamızın Bitcoin’e erişmek isteyen geleneksel varlık yöneticilerinden aldığı talep artışına hizmet etmek için tasarladık.” ifadelerini kullandı.

İki şirket, Bitcoin için kurumsal talebin hızla arttığı bir zamanda hizmetlerini genişletiyor. Fidelity, yakın tarihli bir çalışmada, kurumsal yatırımcıların neredeyse yüzde 80’inin yatırım portföylerine Bitcoin eklediğini keşfetti.

Bakkt ve Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i kripto sektöründe iki büyük isim olmasına rağmen, her iki şirket de son aylarda kötü rakamlarla mücadele ediyor. Buna rağmen Bakkt’ın yetkili temsilcisi John Conneely, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, şu anda kripto para birimleri için kurumsal talep gördüklerini dile getirdi. Yeni hizmetin kurumsal yatırımcılar tarafından ilgi görüp görmeyeceği merakla bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.