Kurumsal Yatırımcılar Bu Kripto Paraları Alıyor!

0
Kurumsal Yatırımcılar Bu Kripto Paraları Alıyor!

Fidelity Investments tarafından yeni bir anket yayınlandı. Ankette en büyük altcoin Ethereum‘un ABD içi puanı 5 puan artış kaydetti. İşte kurumsal şirketlerin kripto paralara ilişkin dikkat çeken detayları.

Yayınlanan farklı anketlere göre kurumsal yatırımcıların tercihi çok çeşitli değil. Firmalar Bitcoin ve Ethereum yatırımını tercih etmeye devam ediyor.

Anketlerde görüldüğü gibi Asya ve Avrupa’da kripto para sahipliği ABD’ye kıyasla daha yaygın. Oranlar sırasıyla %65 ve %42 seviyesinde.

Kripto para birimi benimsenmesinin 2022’de büyük bir piyasa bozgununa rağmen önemli ölçüde arttığı da kaydedildi. Buna rağmen bu gelişme piyasa açısında oldukça olumlu bir gelişme. Kurumsal yatırımcıların yüzde 80’i dijital varlıkların portföylerin bir parçası olması gerektiğine inanıyor.

Fidelity başkanı Tom Jessop, fiyatların 2021’deki en yüksek seviyelerinden önemli ölçüde düştüğüne dikkat çekti. Nitekim yaşanan düşüşe rağmen kripto paraların temellerinin güçlü kaldığının altını çizdi.

Jessop, sonuç olarak artan kurumsallaşma nedeniyle kripto paraların uzun süreli düşük fiyatlara dayanacak şekilde daha iyi konumlandığını da sözlerine ekledi.

Kurumsal yatırımcılar bu kripto paraları topluyor!

Koinfinans.com olarak daha önce bildirildiğimiz üzere Fidelity kısa süre önce kripto para birimi için 100 çalışan istihdam etmeye karar verdi. Bu hamle kripto paralara ilişkin çalışmalarını genişletme açısından oldukça önemli.

Yine de, kurumsal yatırımcıların önemli bir kısmı kripto para birimlerine maruz kalmaktan kaçındığını dile getirdi. Ankete göre, birçoğu volatilite ve güvenlik risklerinden endişe duyuyor.

Kurumsal Yatırımcıların Kripto Yatırımı Kritik

Dijital varlık piyasasının son birkaç yılda olgunlaştı. Buna rağmen hala yoğun bir şekilde manipüle edildiğine inananlar var.

Önceki boğa koşusunun temel olarak kurumsallaşma tarafından yönlendirildiği göz önüne alınacak olursa. Endüstrinin daha geleneksel yatırımcıları kazanma yolunda bu tür sorunları çözmesi gerekiyor.

Kurumsal yatırımcılara ilişkin gelişmeler her geçen gün önemini arttırıyor. Buna karşın yasal düzenlemeler gelmediği sürece istenilen büyümenin yaşanması bir hayli zor olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın