Ekim 27, 2022

Kurumsal Yatırımcılar Bu Kripto Paraları Alıyor!


Fidelity Investments tarafından yeni bir anket yayınlandı. Ankette en büyük altcoin Ethereum‘un ABD içi puanı 5 puan artış kaydetti. İşte kurumsal şirketlerin kripto paralara ilişkin dikkat çeken detayları.

Yayınlanan farklı anketlere göre kurumsal yatırımcıların tercihi çok çeşitli değil. Firmalar Bitcoin ve Ethereum yatırımını tercih etmeye devam ediyor.

Anketlerde görüldüğü gibi Asya ve Avrupa’da kripto para sahipliği ABD’ye kıyasla daha yaygın. Oranlar sırasıyla %65 ve %42 seviyesinde.

Kripto para birimi benimsenmesinin 2022’de büyük bir piyasa bozgununa rağmen önemli ölçüde arttığı da kaydedildi. Buna rağmen bu gelişme piyasa açısında oldukça olumlu bir gelişme. Kurumsal yatırımcıların yüzde 80’i dijital varlıkların portföylerin bir parçası olması gerektiğine inanıyor.

Fidelity başkanı Tom Jessop, fiyatların 2021’deki en yüksek seviyelerinden önemli ölçüde düştüğüne dikkat çekti. Nitekim yaşanan düşüşe rağmen kripto paraların temellerinin güçlü kaldığının altını çizdi.

Jessop, sonuç olarak artan kurumsallaşma nedeniyle kripto paraların uzun süreli düşük fiyatlara dayanacak şekilde daha iyi konumlandığını da sözlerine ekledi.

Kurumsal yatırımcılar bu kripto paraları topluyor!

Koinfinans.com olarak daha önce bildirildiğimiz üzere Fidelity kısa süre önce kripto para birimi için 100 çalışan istihdam etmeye karar verdi. Bu hamle kripto paralara ilişkin çalışmalarını genişletme açısından oldukça önemli.

Yine de, kurumsal yatırımcıların önemli bir kısmı kripto para birimlerine maruz kalmaktan kaçındığını dile getirdi. Ankete göre, birçoğu volatilite ve güvenlik risklerinden endişe duyuyor.

Kurumsal Yatırımcıların Kripto Yatırımı Kritik

Dijital varlık piyasasının son birkaç yılda olgunlaştı. Buna rağmen hala yoğun bir şekilde manipüle edildiğine inananlar var.

Önceki boğa koşusunun temel olarak kurumsallaşma tarafından yönlendirildiği göz önüne alınacak olursa. Endüstrinin daha geleneksel yatırımcıları kazanma yolunda bu tür sorunları çözmesi gerekiyor.

Kurumsal yatırımcılara ilişkin gelişmeler her geçen gün önemini arttırıyor. Buna karşın yasal düzenlemeler gelmediği sürece istenilen büyümenin yaşanması bir hayli zor olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?