Şubat 12, 2024

Kurumsal Yatırımcılar Bu Kripto Paralara Yatırım Yapıyor: CoinShares

CoinShares’in “Haftalık Dijital Varlık Fonu Akışları Raporu”na göre, geçtiğimiz hafta kripto varlıklarında önemli gelişmeler yaşandı. Ancak, bu gelişmelerin büyük bir kısmı Bitcoin fonlarına yapılan yatırımlarla ilişkili. Rapor, yapılan yatırımın %98’inin Bitcoin fonlarına gittiğini gösteriyor, bu da Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyetini ve yatırımcıların bu alandaki güvenini bir kez daha vurguluyor. Detaylar haberimizde…

Kurumsal Yatırımcıların Kripto Tercihi

Kripto para dünyası, son dönemde olağanüstü bir büyüme yaşadı ve dijital varlık yatırımları giderek daha fazla ilgi çekmeye başladı. Özellikle Bitcoin (BTC), bu trendin öncüsü konumunda bulunuyor.

CoinShares’in yakın tarihli raporuna göre, dijital varlık yatırım ürünleri haftalık toplam 1,1 milyar dolarlık girişe tanık oldu. Bu, kripto para piyasasının yükselişte olduğunu ve yatırımcıların bu alana olan ilgisinin giderek arttığını gösteriyor. Özellikle yılbaşından bu yana kaydedilen 2,7 milyar dolarlık giriş, bu eğilimin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Esasında bu ilginin temelinde 11 Ocak’ta başlatılan Spot Bitcoin ETF’ yer alıyor. 11 Ocak’taki lansmanlarından bu yana, bu ETF’ler toplam 2,8 milyar dolarlık giriş kaydetti. Bu yüksek değer geleneksel finansal altyapıda Bitcoin’e yönelik güçlü bir yatırımcı iştahına işaret ediyor.

Altcoin İlgisi

Bitcoin’in yanı sıra, Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) gibi diğer kripto paralarda da yükseliş eğilimi görülüyor. Ethereum, 16 milyon dolarlık girişle dikkat çekerken, Cardano da 6 milyon dolarlık girişle yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bu, altcoin’lere olan güvenin arttığını ve yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmek için bu varlıklara yönelik bir talep olduğunu gösteriyor.

Ek olarak, Avalanche’da (AVAX) 0,5 milyon dolar ve Polygon’da (MATIC) 0,4 milyon dolarlık küçük girişler gözlendi. Ek olarak Tron (TRX) 0,4 milyon dolarlık girişe tanık oldu. Bunun tersine, Uniswap ve Short-Bitcoin için sırasıyla 0,5 milyon dolar ve 0,4 milyon dolarlık küçük çıkışlar kaydedildi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?