Ekim 13, 2022

Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’leri Terk Ediyor!

Kripto piyasalarında durum bugün biraz daha kötüleşti. Basın zamanında Bitcoin ve Ethereum fiyatı sırasıyla 19.135 dolar ve 1.267 dolarken, kripto piyasasının toplam değeri sadece 908 milyar dolar.

Piyasa bir bütün olarak Bitcoin ile aynı yönde hareket ediyor. Bu oldukça normal bir durum: altcoin’ler liderlerini takip ediyor. Ama bu eğilim yakın zamanda tersine dönebilir mi?

Yakın zamanda Altcoin Sezonu gerçekleşebilir mi?

Şu anda Altcoin Sezonu Endeksi 57 seviyelerinde geziniyor. Geleneksel olarak, bu değer 25’in altına düştüğünde bir “Bitcoin sezonu” var demektir. Öte yandan, 75’in üzerine çıkmasına, Altcoin sezonu denir. Dahası değer 0’a ne kadar yakınsa, Bitcoin yatırımlarının altcoin yatırımlarına kıyasla kârlılığı o denli yüksek oluyor.

Bitcoin sezon

Bir Altcoin sezonu genellikle ilk 50 kripto paranın %75’i son 90 gün içinde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğinde ortaya çıkar. Daha iyi performans göstermeleri için satın alma ilgisinin artması gerekiyor. Ancak son zamanlarda, piyasada bu eksik.

CoinShares’in en son haftalık raporu, kurumsal yatırımcıların yetersiz ilgisini gün yüzüne çıkardı. Aşağıda gösterildiği gibi, Binance’in yerel BNB token’ı geçen hafta 0.5 milyon dolar değerinde çıkış kaydetti. Solana ve XRP de benzer bir durum yaşadı ve sırasıyla 0.2 milyon dolar ve 0.1 milyon dolar değerinde negatif akış kaydetti. Aslında kurumlar Ethereum’larını da bıraktılar, çünkü en büyük altcoin’in haftalık akışı -2.2 milyonda kaldı.

kripto para

Bununla birlikte, Bitcoin ile ilgili olarak, eğilim tamamen tersiydi. Kurumlar toplu olarak geçen hafta 11.7 milyon dolar değerinde BTC biriktirdi.

Açıkça, kurumlar altcoin ilgisini kesti. Ve söz konusu eğilim devam ederse, yakın zamanda bir altcoin sezonu alamayabiliriz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.