Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’e Geri Mi Dönüyor? Altcoin’ler Ne Durumda?

0

Kripto piyasalarındaki kurumsal oyuncular, altcoin’lerin Ağustos ayında dikkatleri üzerine çekmesinin ardından sermayelerini Bitcoin’e (BTC) geri döndürüyor gibi görünüyor.

Kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares’in veri analizine göre, Bitcoin, 3 Eylül’de sona eren haftada toplam 59 milyon dolarlık giriş gördü ve sekiz haftalık net çıkışların ardından yatırımcı duyarlılığında bir değişim olduğunu gösterdi.

“Bitcoin, yatırımcı duyarlılığında potansiyel bir değişime işaret eden toplam 59 milyon ABD dolarlık bir giriş gördü. Bu, herhangi bir dijital varlık yatırım ürününün şimdiye kadar yaşadığı en uzun süreli süreç olan 8 haftalık bir çıkış döneminden sonra, ilk sermaye girişi.”

Bitcoin dışında, geçen hafta toplam 98 milyon dolarlık dijital varlık yatırım ürünleri girişi kaydedildi. CoinShares’e göre, son üç hafta içinde firma 140 milyon dolardan fazla giriş gördü ve bu da yatırımcı duyarlılığının güçleniyor olduğunu gösteriyor.

Altcoin’lere gelince; akıllı sözleşme platformu Solana (SOL), yükselişe devam ederken yatırımcıların dikkatinin ön saflarında yer almaya devam ediyor. Salı günü kripto piyasasının geri kalanı panik satışıyla karşı karşıya kalırken, SOL tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 195 dolara ulaştı. Şu anda, Solana biraz geri çekildi ve CoinGecko’ya göre 160 dolar seviyesinde işlem görüyor.

“Solana, geçen hafta toplam 13.2 milyon dolarlık haftalık girişlerle, yıl başından bugüne kadarki toplam girişlerini ikiye katlayarak favori olmaya devam ediyor. AUM (yönetim altındaki varlıklar) önceki hafta 15 milyon ABD dolarından geçen hafta 44 milyon ABD dolarına yükseldi.”

Bu arada CoinShares; Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve XRP gibi diğer en iyi altcoin’lerin de geçen hafta önemli girişler gördüğünü bildirdi.

Kaynak: CoinShares

“Ethereum üçüncü hafta toplam 14.4 milyon ABD Doları tutarında giriş gördü, pazar payı yüzde 28 ile rekor kırdı ve bazı yatırımcıların protokol endişeleri olsa da hakimiyetinin artmaya devam ettiğini göstermeye devam etti.”

“Cardano, Polkadot ve Ripple gibi diğer altcoin’ler de sırasıyla 6.5 ​​milyon ABD Doları, 2.7 milyon ABD Doları ve 1.2 milyon ABD Doları tutarında önemli girişler gördü.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın