Eylül 18, 2023

Kurumsal Yatırım Bitcoin’i Terk Ederken Bu Altcoin’lere Kayıyor!


Dijital varlık yatırım ürünleri bu hafta da çıkış kaydetti ve çıkışların %85’ini Bitcoin varlıklarında oldu. XRP, Solana ve Cardano, bu kripto para birimlerindeki önemli düzeltmelerin ortasında yatırımcılardan gelen girişlere tanık olmaya devam ediyor. ABD’den gelen yatırımcılar, sıkı bir düzenleyici ortamın ortasında olumsuz duyarlılığın birincil nedeni olarak görülüyor.

CoinShares’in 18 Eylül tarihli son verilerine göre, dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 54 milyon dolarlık çıkış yaşandı.

Bitcoin, toplam çıkışların %85’ini oluşturan 45 milyon dolarlık bir çıkış kaydetti. ShortBTC de 3,8 milyon dolarlık çıkış gördü ancak 12 milyon dolarlık aylık girişle en sevilen yatırım ürünü olmaya devam ediyor. Bu durum, ABD SEC’in spot BTC ETF’sine ilişkin kararını Ekim ortasına ertelemesiyle gerçekleşti.

Ethereum da daha iyi yatırım temellerine ve staking getirisine yönelik yüksek talebe rağmen 4,8 milyon dolarlık çıkış gördü. BNB ve Polygon (MATIC) gibi diğer altcoinler küçük çıkışlar kaydetmeye devam ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Solana, Cardano ve XRP sırasıyla 0,7 milyon dolar, 0,43 milyon dolar ve 0,13 milyon dolarlık girişlerle yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Solana, Cardano ve XRP fiyatları bir hafta içinde %11, %5 ve %7 artış gösterdi.

ABD’deki sıkı düzenleyici ekosistem yatırımcıların duyarlılığını etkiliyor. SEC ve ABD hükümetinin kripto karşıtı duruşu, yatırımcı korumasının aksine kripto yatırımcılarına zarar veriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?