Ocak 27, 2023

Rapor Geldi: Kurumsal Yatırım Bitcoin ve Bu Üç Altcoin’de!

Matrixport’tan Markus Thielen, kurumsal yatırımcıların kripto varlıklardan geçmediği görüşünde. Verilere göre Bitcoin alımlarının %85’inin ABD’li kurumsal yatırımcılar tarafından geldiğine dikkat çekti.

Cointelegraph’a verdiği demeçte görüşlerini aktaran Thielen, kurumsal yatırımcıların da desteğiyle yeni bir “kripto boğa piyasasına” giriyor olabileceğimizin altını çizdi.

ABD ve Asya işlem saatleri bakımından kripto varlığın performansını ölçen Matrixport şu detayı verdi. Bir varlık ABD işlem saatlerinde iyi performans göstermesi durumunda “kurumsal alımların” yüksek olduğu görüşünde. Asya işlem saatlerinde büyüyen bir varlık ise “perakende” ilgiyi temsil etmekte olduğu görüşünde.

Matrixport, Bitcoin Verilerine Dikkat Çekti

Raporda, Bitcoin’in bu yıl %40 artış gösterdiği ve bu kazançların %35’inin ABD işlem saatlerinde gerçekleştiği bilgisi yer aldı. Bu durum, ABD merkezli yatırımcılarla ilişkili “%85’lik bir katkısı” olduğu anlamına geliyor. Sonuç olarak ABD’li kurumlar dijital varlığa hala ilgi gösteriyor.

Thielen’a göre kurumlar hangi bir kripto varlığa yatırım yapmadan önce Bitcoin’i tercih etmekte.

Kurumsal Para Bu İki Altcoin’e Akıyor!

Raporda, Lido ve Aptos gibi diğer projelerle ilgili haberlerin token fiyatlarını olumlu etkilediği vurgulanırken, kripto rallisi ancak 12 Ocak’ta ABD enflasyon verileri açıklandıktan sonra başladı.

Ethereum fiyatının ABD işlem saatlerinde daha iyi performans gösterdiği detayı da raporda yer alıyor. Bu da ABD’li kurumsal yatırımcıların ilgi gösterdiği anlamına geliyor yorumu ayrıca yer aldı. Nitekim Aptos ise günün her saatinde iyi performans göstererek dikkat çekti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinTelegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?