Ağustos 9, 2019

Kurumsal Bitcoin Madenciliğinde Dev anlaşma

Fidelity, Blockstream’in Yeni Kurumsal Bitcoin Madencilik Hizmetine Katıldı 

Blockchain teknoloji şirketi Blockstream, Bitcoin madencilik hizmetlerinin detaylarını açıkladı. 8 Ağustos tarihli bir blog yayınında, şirket BetterHash protokolünü kullanarak, Blockstream Pool ile birlikte işletme sınıfı ortak konum servisleri için iki büyük veri merkezini açıkladı. Amacı, Bitcoin ağının ademi merkeziyetini sağlamak. 

Quebec ve Georgia’da bulunan veri merkezleri, birleşik 300 megawatt enerji kapasitesini oluşturuyor. En son maden kuleleri ile doldurulmuş olan tam kapasiteyle bu, tüm ağ karmaşasının % 7,5’ini oluşturabilir. 

Tesisler, veri merkezine teslimat, kurulum ve bakım işlerini kapsayan, müşterilerin madencilik ekipmanlarının ortak konumu için anahtar teslim bir çözüm sunar. Maden kuleleri müşteri tarafından uzaktan yönetilir, gerçek zamanlı analizler yapılır ve her bir cihazın çalışması üzerinde kontrol sağlanır. 

Hizmet şu an kurumsal ve kurumsal müşterilere yöneliktir ve Fidelity Center for Applied Technology erken müşteri olarak ortaya çıkmıştır. Fidelity, geçen ay New York Güven Lisansını doldurduğu bildirilen kripto-uzayda ciddi hamleler yapıyor. 

Blockstream’in maden hizmeti sunumunun diğer kısmı, BetterHash protokolünü kullanan dünyanın ilk maden havuzu. BetterHash’in bireysel madencilerin yeni işlem gören bloklarına hangi işlemlerin dahil olduğunu kontrol etmelerine izin verdiği bildiriliyor. 

Bu, havuz operatörlerinin hangi işlemleri içereceğini belirledikleri birçok maden havuzunda önemli bir sorunu çözmektedir. Bu nedenle, ademi merkeziyetçilik artmakta ve ağa olası saldırılar çok daha zorlaşmaktadır.

 

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?