Kurumsal Bitcoin Madenciliğinde Dev anlaşma

0

Fidelity, Blockstream’in Yeni Kurumsal Bitcoin Madencilik Hizmetine Katıldı 

Blockchain teknoloji şirketi Blockstream, Bitcoin madencilik hizmetlerinin detaylarını açıkladı. 8 Ağustos tarihli bir blog yayınında, şirket BetterHash protokolünü kullanarak, Blockstream Pool ile birlikte işletme sınıfı ortak konum servisleri için iki büyük veri merkezini açıkladı. Amacı, Bitcoin ağının ademi merkeziyetini sağlamak. 

Quebec ve Georgia’da bulunan veri merkezleri, birleşik 300 megawatt enerji kapasitesini oluşturuyor. En son maden kuleleri ile doldurulmuş olan tam kapasiteyle bu, tüm ağ karmaşasının % 7,5’ini oluşturabilir. 

Tesisler, veri merkezine teslimat, kurulum ve bakım işlerini kapsayan, müşterilerin madencilik ekipmanlarının ortak konumu için anahtar teslim bir çözüm sunar. Maden kuleleri müşteri tarafından uzaktan yönetilir, gerçek zamanlı analizler yapılır ve her bir cihazın çalışması üzerinde kontrol sağlanır. 

Hizmet şu an kurumsal ve kurumsal müşterilere yöneliktir ve Fidelity Center for Applied Technology erken müşteri olarak ortaya çıkmıştır. Fidelity, geçen ay New York Güven Lisansını doldurduğu bildirilen kripto-uzayda ciddi hamleler yapıyor. 

Blockstream’in maden hizmeti sunumunun diğer kısmı, BetterHash protokolünü kullanan dünyanın ilk maden havuzu. BetterHash’in bireysel madencilerin yeni işlem gören bloklarına hangi işlemlerin dahil olduğunu kontrol etmelerine izin verdiği bildiriliyor. 

Bu, havuz operatörlerinin hangi işlemleri içereceğini belirledikleri birçok maden havuzunda önemli bir sorunu çözmektedir. Bu nedenle, ademi merkeziyetçilik artmakta ve ağa olası saldırılar çok daha zorlaşmaktadır.

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın