Mayıs 25, 2023

Kurucudan Fikir Geldi: Altcoin’de Dev Yakım Hazırlığı!


Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Synthetix, proje kurucusundan gelen bir öneriyle potansiyel olarak arzının önemli bir yüzdesini yakmaya hazırlanıyor.

Synthetix’in yaratıcısı Kain Warwick, yeni bir blog yazısında projenin ilerlemesi için 12 farklı öneri paylaştı.

Warwick’in 12 maddesinden biri Synthetix token’ın 3:1 oranında bölünmesini ve bir geri alım ve yakma işlevini içeriyor. SNX’in teşvikler için bir miktar enflasyona ve havuzlar için likiditeye ihtiyacı olsa da, Warwick bir satın alma ve yakma özelliğinin hala faydalı olabileceğini söylüyor.

Enflasyon buradaki tek çözüm olsa bile, bunun geri al ve yak özelliğini ortadan kaldıracağını düşünmüyorum. Eğer 3:1’lik bir bölünme yaparsak, 60 milyon dolarlık bir piyasa fiyatıyla geri almak ve yakmak için yaklaşık 90 milyon ek tokena sahip oluruz. Bu tokenları yakmak için para nereden geliyor derseniz. Hazine ücreti getirisi.

Son verilere göre Hazine Konseyi (TC) yılda yaklaşık 5 milyon dolar kazanıyor, bunun %100’ü geri alımlara tahsis edilirse tamamlanması yaklaşık on yıl sürecektir. Önümüzdeki birkaç yıl içinde işlem hacmi artarsa bu süre önemli ölçüde kısalacaktır.

Kurucu bu fikirlerin nihai karar olmadığını belirterek, Hazine Konseyi oylamasıyla onaylanmış bir şey olmadığının da altını çizdi.

Synthetix, Ethereum (ETH) üzerinde alım satım için sentetik varlıkların çıkarılmasına olanak tanıyan bir protokoldür. Protokol tarafından desteklenen en iyi platformlardan biri, kripto para birimleri, fiat para birimleri ve diğer varlıkların merkezi olmayan bir şekilde kaldıraçla ticaretine olanak tanıyan Kwenta.io’dur.

Synthetix kısa süre önce Pepe Coin (PEPE), Sui Network (SUI), Blur, XRP, Polkadot (DOT), Floki Inu (FLOKI) ve Injective Protocol (INJ) sürekli sözleşmeleri (perps) için destek başlattı. Projeye göre, şu anda 40’ın üzerinde perp alım satım için kullanılabilir durumda.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?