Temmuz 5, 2019

Küresel Piyasalar Bitcoin’i Yükseltebilir


Son güncellenme : 05.07.2019 - 14:45

ABD başkanı Donald Trump’ın ve FED’in açıklamaları Bitcoin fiyatını yükseltebilir.

ABD başkanı Donald Trump attığı bir gönderiyle bütün piyasalarda büyük etki yarattı. Doların düşürülmesi, borsanın güçlenmesi gerektiği sinyalini veren Donald Trump ve Fed yatırımcıları yeni yollara itti.

ABD başkanı sosyal medya hesabından Avrupa ve Çin ile alakalı bir takım paylaşımlarda bulundu. Trump Avrupa ve Çin’in, ABD karşıtı politikalar yürüttüğü belirtti. ABD’nin de buna karşılık vermesi gerektiğini söyledi. Işte ABD başkanı Donald Trump’ın paylaştığı o tweet.

“Çin ve Avrupa büyük bir para manipülasyonu yapıp ABD ile rekabet edebilmek için kendi ekonomilerine para pompalıyorlar. Ya biz de aynısı yaparız ya da yıllardır yaptığımız gibi sırtımızı geriye yaslayıp izlemeye devam ederiz.”

Attığı bu tweet ile doların fiyatının düşürülmesi gerektiğini söyleyen Donald Trump kararlı gibi görünüyor. Peki bu durumun kripto para birimlerine etkisi ne olacak. ABD başkanının dediği gibi en çok kullanılan bu para birimlerinin fiyatları düşerse bu ne gibi katkılar sağlayabilir.

Yatırımcılar doların ucuzlaması endişesiyle paralarını başka piyasalara çekebilir ve bu da kripto para piyasasını ve onun lokomotifi olan Bitcoin‘i olumlu yönde etkileyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?