Kümes Hayvancılığı ve Blockchain Teknolojisi

0
448

Blockchain teknolojisi, birçok sektörde etkinlik alanını genişletmeye devam ediyor. Büyük şirketler bu teknolojiyi bünyesine dahil etmek için, neredeyse birbirleriyle yarış halindeler.

Blockchain teknolojisinin birçok faydasını sıralayabiliriz. Fakat en dikkat çeken noktalar güvenlik ve şeffaflık. Verilerin değiştirilemez oluşu, blockchain teknolojisini daha cazip hale getiriyor. Bunun farkında olan ABD gıda güvenliği şirketi Neogen, yakın zamanda blockchain firması ripe.io ile bir işbirliği içerisine girdi.

Neogen CEO’su John Adent, “Blockchain, hem kafessiz yumurtalar gibi premium ürünlerin orijinalliğini doğrulamak hem de ürün geri çağırmalarına yol açan, düzeltme gerektiren sorunların izlenebilirliğini artırmak için gıda ve hayvancılık endüstrilerinde muazzam bir potansiyele sahip.” açıklamasını yaptı.

Blockchain’i bünyesine dahil eden bir diğer önemli şirket ise, Fransız gıda işleme şirketlerinden Avril Group. IBM’in Food Trust ağına katılan Avril Group, yumurta markası Matines’i farklılaştırmak amacıyla Blockchain teknolojisinden yararlanacağını açıkladı.

Avril Group, izlenebilirlik dahil olmak üzere tedarik zincirinde müşteri deneyimini ve şeffaflığı arttırmak için blockchain’in gücünden yararlanmaya karar verdi. Bunu başarmak için Avril Group, IBM’in Food Trust için tasarlanan en büyük blockchain platformlarından birinde yer almaya karar verdi.

Görüldüğü üzere, Blockchain teknolojisi kümes hayvancılığı sektöründe yaygınlığını artırıyor. Spordan tekstile, gıdadan turizme kadar birçok alanda popüler hale gelen teknolojinin, dahil olacağı bir sonraki sektör hangisi olacak birlikte göreceğiz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın