Kümes Hayvancılığı ve Blockchain Teknolojisi

Blockchain teknolojisi, birçok sektörde etkinlik alanını genişletmeye devam ediyor. Büyük şirketler bu teknolojiyi bünyesine dahil etmek için, neredeyse birbirleriyle yarış halindeler.

Blockchain teknolojisinin birçok faydasını sıralayabiliriz. Fakat en dikkat çeken noktalar güvenlik ve şeffaflık. Verilerin değiştirilemez oluşu, blockchain teknolojisini daha cazip hale getiriyor. Bunun farkında olan ABD gıda güvenliği şirketi Neogen, yakın zamanda blockchain firması ripe.io ile bir işbirliği içerisine girdi.

Neogen CEO’su John Adent, “Blockchain, hem kafessiz yumurtalar gibi premium ürünlerin orijinalliğini doğrulamak hem de ürün geri çağırmalarına yol açan, düzeltme gerektiren sorunların izlenebilirliğini artırmak için gıda ve hayvancılık endüstrilerinde muazzam bir potansiyele sahip.” açıklamasını yaptı.

Blockchain’i bünyesine dahil eden bir diğer önemli şirket ise, Fransız gıda işleme şirketlerinden Avril Group. IBM’in Food Trust ağına katılan Avril Group, yumurta markası Matines’i farklılaştırmak amacıyla Blockchain teknolojisinden yararlanacağını açıkladı.

Avril Group, izlenebilirlik dahil olmak üzere tedarik zincirinde müşteri deneyimini ve şeffaflığı arttırmak için blockchain’in gücünden yararlanmaya karar verdi. Bunu başarmak için Avril Group, IBM’in Food Trust için tasarlanan en büyük blockchain platformlarından birinde yer almaya karar verdi.

Görüldüğü üzere, Blockchain teknolojisi kümes hayvancılığı sektöründe yaygınlığını artırıyor. Spordan tekstile, gıdadan turizme kadar birçok alanda popüler hale gelen teknolojinin, dahil olacağı bir sonraki sektör hangisi olacak birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.